Naděžda Savčenková se rozhodla zemřít hladem a žízní

Naděžda Savčenková se rozhodla zemřít hladem a žízní

Asi bych nesledoval proces s touto ženou, kdyby různí rusobijci nezahájili až absurdní kampaň za její osvobození.

Protože se stal hlavním bojovníkem za její osvobození politik, jehož podle průzkumů nesnáší přes 80% dotázaných tedy jasně Miroslav Kalousek, což převyšuje všechny myslitelné hranice a protože se k němu přidává jeho lidovecký klon Bělobrádek, je jasné, že racionálně uvažující lidi zas tak moc tomu nemohou držet palce.

Byl jsem svého času mimo jiné také trestní soudce, ovšem něco tak šíleného, jak vystupovala tato obviněná, jsem nikdy nezažil. A jako bývalý soudce vím, že její teatrální a hysterické chování by nemělo na mé rozhodování žádný vliv.

Savčenková může být ráda, že je před ruským soudem. To v USA je nejvíce trestů smrti na 100 000 obyvatel na světě. Výjimečný trest 23 let by u podle našeho práva byl v případě vraždy dvou osob zcela přiměřený.

Pochopil jsem, že chce zemřít hladem a žízní v případě, když bude odsouzena. Tak jak se chovala jsem i pochopil, že její pobyt na svobodě je zcela zjevně nebezpečný a její první cesta by směřovala do Moskvy, aby mohla spáchat atentát na prezidenta Putina a jeho kolegy.

Je tedy jasné, že se více méně pro smrt rozhodla a už kvůli Kalouskovi a Bělobrádkovi, a všem jejich kolegům na světě, kteří pozitivní témata nemají a potřebují k životu dnes a denně sousto proti dnešnímu Rusku, by se jít to podařit mělo.

Je to její svobodné rozhodnutí a je v jistém smyslu ne nepodobná sebevražedným islamistickým atentátníkům. Na rozdíl od nich už ve vězení nikomu hrdlo nepodřízne, co bych u ní, kdyby byla na svobodě předpokládal.

Držím jí palce a odhodlanost v jejích úsilí.

 

 

Judr. Jiří Vyvadil

(Naděžda Savčenková Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

  • Také ji přeji z celého srdce, ať vydrží držet tu hladovku až do konce. No, je přeci vojanda, je trénovaná, ne? Musí být silná!

  • Nechal bych ji jít domů pěšky přes doněckou hranici v ruské uniformě na Ukrajinu. Kolik by asi měla v sobě životů, kočka jich má asi devět!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*