Nacionalistické křesťanské Maďarsko vzkvétá: stoupá počet manželství, klesají potraty a má nejvyšší porodnost za 20 let

Nacionalistické křesťanské Maďarsko vzkvétá: stoupá počet manželství, klesají potraty a má nejvyšší porodnost za 20 let

Maďarsko nabízí Západu model, jak účinně řešit rozsáhlou demografickou krizi.

Zatímco evropské národy trpí rychle klesající porodností, Maďarsko vyniká rostoucím počtem sňatků, klesajícími potraty a nejvyšší porodností za 20 let, informuje deník Breitbart.Počty manželství se od roku 2010 zvýšily o 43 procent, zatímco počet rozvodů se ve stejném období snížil o 22,5 procenta.

Tento demografický obrat není náhoda, ale je výsledkem promyšlených programů na podporu manželství a rodiny při obraně kulturní identity Maďarska a jeho křesťanských kořenů.

„Poté, co jsme v roce 2010 zvítězili ve volbách s dvoutřetinovou většinou, rozhodli jsme se vybudovat zemi přátelskou k rodinám a podpořit rodiny, které vychovávají děti,“ uvedla maďarská ministryně pro rodinu Catalan Novaková.

Vláda Viktora Orbána, která stojí pevně ve své pozici navzdory tvrdé opozici socialistické levice, uzákonila legislativu, jejímž výsledkem byl „komplexní systém podpory rodiny, daňový systém zvýhodňující rodinu, program na bydlení, 800 000 nových pracovních míst a mnoho příležitostí k vytvoření rovnováhy mezi životem a prací,“ uvedla paní Novaková.

„Žijeme v dobách, kdy se v Evropě rodí méně a méně dětí. Lidé na Západě na to reagují přistěhovalectvím,“ řekl Orbán v únoru v Budapešti.

„Maďaři to vidí v jiném světle. Nepotřebujeme čísla, ale maďarské děti,“ dodal vůdce strany Fidesz.

Nový zákon vstoupí v platnost 1. července a zahrnuje pro-rodinné pobídky, jako je snížení půjčky o 3000 euro na druhé dítě, snížení o 12000 euro na třetí dítě, program na zakoupení vozidla pro velké rodiny a komplexní péči o děti.

Od roku 2020 budou mít matky se čtyřmi a více dětmi celoživotní osvobození od daně z příjmů fyzických osob.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*