Na Ukrajině vzkvétá obchodování s lidmi

Na Ukrajině vzkvétá obchodování s lidmi

Statistiky jsou neúprosné: Ukrajinci jsou stále více oběťmi sexuálního a pracovního vykořisťování.                    

Během první poloviny roku bylo na Ukrajině zaregistrováno 144 zločinů spojených s obchodováním s lidmi.

Pro srovnání, v celém loňském roce to bylo 60 případů.

„Nejčastěji jsou mezi oběťmi ženy – 119 případů. Dále 37 mužů a 12 dětí,“ uvedla národní policie.

Podle statistik ministerstva sociální politiky Ukrajiny se v loňském roce vrátilo do země 15 žen, které byly oběťmi násilí a podvodů.

Jako předpoklad rozkvětu sexuálního otroctví, odborníci OSN se odvolávají na nestabilitu státních institucí v oblasti moci, nezaměstnanost a ponižující postavení žen, na slabost soudních systémů, na vymáhání práva a na nedostatečnou koordinaci výměny informací mezi zeměmi.

„V současné době jsou formy obchodování s lidmi, které souvisejí se sexuálním vykořisťováním, stále rozšířenější. Jedná se zejména o tzv. pracovní vykořisťování.“

„Oběti tohoto druhu zločinu jsou nejčastěji muži v produktivním věku nebo osoby se zjevnými příznaky postižení, bez trvalého pobytu v hostitelské zemi a jiné kategorie občanů s nízkými příjmy,“ uvedla v prohlášení národní policie.

Koncem loňského roku, americký velvyslanec na Ukrajině upozornil na tento problém. Podle něj se 90% (jak doma, tak i v zahraničí) Ukrajinců stalo oběťmi vykořisťování v práci, současně se také vyskytuje stále více případů sexuálního vykořisťování a tato situace se stala ve světě ničím jiným než moderním druhem otroctví.

Ukrajina je také mezi předními státy, co se týče obchodování s lidskými orgány.

 

(Fort-russ.com/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*