Na Ukrajině se chystá plná mobilizace.

Na Ukrajině se chystá plná mobilizace.

Nový tajemník Národní bezpečnosti a obrany (RNBO) Ukrajiny Oleksandr Turčynov uvedl, že je potřeba zabezpečit plnou mobilizaci všech dostupných zdrojů v zemi v důsledku zvyšující se agrese Ruska.

Výzvy, kterým dnes Ukrajina čelí, jsou vážné a nebezpečné. Příměří, které je neustále porušované „ruskými teroristickými skupinami“, se může v každém okamžiku proměnit na novou, brutální konfrontaci. Rusko může rozpoutat kontinentální válku. A může se to stát ve velmi krátkém čase,“ uvedl Turčynov.

turcinov

Ukrajina dle jeho vyjádření, nemá jinou možnost, než být na tuto situaci připravená. „Naši úlohou je zabezpečit především plnou mobilizaci všech dostupných zdrojů v zemi s cílem vybudovat silný obranný komplex, abychom byli připraveni odrazit agresora, abychom byli připraveni plně osvobodit naše území,“ uvedl tajemník RNBO.

V této souvislosti je podle něj potřeba vytvořit silnou armádu a 100,000 rezervu ozbrojených sil, přičemž se očekává, že v případě vojenských podmínek bude tato rezerva schopná okamžitě posílit řady vojenských jednotek při obraně země.

Navzdory ekonomickým problémům, musíme vytvořit jednu z nejsilnějších armád v Evropě. Nemáme jinou možnost,“ uvedl Turčynov a dodal „Naše válka skončí pouze v případě, až bude osvobozeno celé území Ukrajiny, včetně autonomní republiky Krym.“


 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články