Na trh přichází nová čipová antikoncepce.

Na trh přichází nová čipová antikoncepce.

Vědci přicházejí se speciálním čipem, který by měl ženu chránit před těhotenstvím údajně až 16 let. Jedná se dle vědců o antikoncepci budoucnosti. Čip se zavede pod kůži ženy, kde bude postupně uvolňovat dávky hormonů, podobně jako je tomu například u tablet. Bob Langer z technologického institutu tvrdí, že čip bude mít velké aspekty v budoucnosti včetně plánovaného rodičovství.

Vědci ve Spojených státech začali novinku již testovat před dvěma lety a údajně jsou s výsledky spokojeni. Když se žena rozhodne otěhotnět, čip by se měl dát vypnout za pomocí dálkového ovladače.

Foto: BBC News
Foto: BBC News

Dle Boba Langera z Technologického institutu v Massachusetts, je třeba ještě zdokonalit šifrování, které by zabránilo případnému hackerskému útoku a možnosti toto zařízení ovládat. Někteří vědci jsou ale vůči tomuto vynálezu skeptičtí, argumentujíc, že na trhu již existují podobné druhy antikoncepce.

Lisa Perrirra, lékařka Case medical center uvádí, že ženy ve Spojených státech i tak preferují běžné tabletky, tudíž není důvod tuto metodu měnit.

Rozhovor o čipové antikoncepci na slovenské televizní stanici TV Narkóza

Zde článek o této technologii na BBC News

Tomas Daleko

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*