Na světě žije 30 milionů lidí v otroctví

Na světě žije 30 milionů lidí v otroctví

otroci

Zpráva mezinárodní nadace zjistila, že na světě žije téměř 30 milionů otroků.
Zpráva uveřejněná ve čtvrtek organizací Walk Free Foundation (WFF) ukazuje, že otroci jsou prodáváni do nevěstinců, nuceni k manuální práci, oběťmi dluhového otroctví, nebo se dokonce do otroctví narodili.

Téměř polovina těchto lidí je v Indii, kde „zdaleka největší částí tohoto problému je využívání indických občanů v Indii samotné, zejména díky dluhovému otroctví a nucené práci,“ uvádí se ve zprávě.

Zpráva rovněž ukázala, že kromě Indie tento problém nejvíce bují v západoafrické Mauritánii, kde jsou odhadem 4% obyvatelstva držena v otroctví.

Tato zpráva australské organizace popisuje Mauritánii jako národ s „hluboce zakořeněným dědičným otroctvím,“ kde „mohou být lidé v otroctví nakupováni, prodáváni, pronajímáni nebo darováni jako dárek.“

Benin, Gambie, Gabon, Pobřeží slonoviny, Haiti a Nepál patří mezi další země s nejvyšší úrovní moderního otroctví, uvádí zpráva.

Zpráva WFF hodnotila 162 zemí dle počtu lidí žijících v otroctví, rizika zotročení a sílu vládních akcí k zastavení této nezákonné činnoti.

Čísla ukazují, že obchodování s lidmi spolu s obchodováním se zbraněmi jsou dvěma největšími průmysly na světě hned po obchodování s drogami.

www.presstv.ir/detail/2013/10/17/329789/30-million-live-in-modern-slavery/

vyšlo na : freepub.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*