Na sociální demokraty vyplaval další problém s evropskými dotacemi!

Na sociální demokraty vyplaval další problém s evropskými dotacemi!

Lidem napojených na ústeckou ČSSD nedělá problémy se obohacovat na úkor zdravotně postižených občanů.

To, jak to myslí ČSSD s našimi občany, dokládá příklad ústecké ČSSD, kdy její představitelé a na ně napojení lidé zneužili přidělené finance pro svůj prospěch. O to otřesnější je skutečnost, že peníze měly sloužit pro zajištění potřeb zdravotně postižených občanů.Dne 19. března, na který připadá svátek všech Josefů, zveřejnil zpravodajský portál iDnes.cz informace o tom, jak si ústečtí radní dokázali přihrávat peníze ze státní kasy pro sebe a své známé. Nikoho zajisté už nepřekvapí to, že se jednalo o zastupitele a jejich kolegy z řad ČSSD. Případů, kdy za dobu své účasti ve vládě tato politická strana připravila náš stát svými rozhodnutími o miliardy korun, je mnoho. Připomeňme si ta největší pochybení vrcholových představitelů ČSSD v minulých letech, kdy tím vůbec největším byla nepřipravená a špatně provedená privatizace OKD. Ještě zmíním také podporu solárních elektráren, ze které profitují a ještě dlouho budou mít nemalé zisky hlavně solární baroni. Mnoho kauz, ve kterých záporně figurují představitelé a stoupenci ČSSD, je též spojeno s vyplácením peněz z fondů Evropské unie. Zde jako příklad uvedu kauzu ROP Severozápad. Problémové bylo také přidělování sportovních dotací a dále kauzy související s vlivným představitelem ČSSD Davidem Rathem. Takovýchto kauz, ve kterých figurují členové ČSSD, je mnoho a postupem času se dostávají na povrch další.

Posledně zveřejněnou byla ta, v rámci níž se dle iDnes.cz neoprávněně obohatili ústečtí radní, kteří si bez výběrových řízení schválili řadu projektů, na které neoprávněně použili finance z Evropských fondů. Tento odhalený případ ústeckých zastupitelů je o to závažnější, že původně měli peníze pomoci zdravotně postiženým občanům. Více jak 20 milionů korun z evropských peněz si ústečtí radní rozplánovali do několika projektů a po následném schválení financí je bez výběrových řízení přidělili osobám blízkým ČSSD. Měl být například zřízen webový portál, kde by vozíčkáři našli spolehlivé informace o bezbariérových místech, kam mohou v kraji bez potíží vyrazit. Tento projekt ale dopadl poněkud jinak. Mapa je plná chyb a nedostatků a miliony putovaly k firmám, v nichž figurují lokální sociální demokraté. Konkrétně se jedná o bývalého šéfa litoměřické ČSSD Jana Szántoa, který se proslavil tím, že do ČSSD nabíral černé duše, přijal také lobbistu Tomáše Horáčka, který je v současné době stíhán v masivní kauze korupce ve zdravotnictví.

Ústecký kraj zadával zakázky firmě Gold Media, které v minulých letech vyplatil přes 12 milionů korun a zakázky v hodnotě většinou kolem dvou set tisíc korun jí chodí dál. Firma Gold Media získává zakázky i z Litoměřic a je pod nimi zpravidla podepsán radní za ČSSD Pavel Grund, který byl do loňska místostarostou města. Ten také před lety nahradil Jana Szantóa na postu místostarosty a předsedy litoměřické buňky ČSSD. Majiteli Gold Media jsou další sociální demokraté – Petr Valta a Tomáš Matzke.

Co více k tomu dodat. ČSSD je stranou, která vždycky naslibovala voličům všechno možné a nic moc prospěšného nesplnila. Nejenom, že má za sebou celou řadu stále nedořešených skandálů, ale nemá ani tu sebereflexi, aby současnou vládu opustila a trvala na vyšetření všech kauz, ve kterých figurují její členové. Naše hnutí SPD bude na tyto případy upozorňovat a žádat o jejich řádné prošetření.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Na sociální demokraty vyplaval další problém s evropskými dotacemi!

  • Za první republiky se říkalo: „Kudy chodil, tudy krad, sociální demokrat“

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*