Na Slovensku spustili boj proti alternativním informacím

Na Slovensku spustili boj proti alternativním informacím

Dostala se k nám informace, že na Slovensku pořádají akci s názvem „Jak reagovat na konspirace“. Tato akce je součástí každoročního přednáškového cyklu Letokruhy a jejím evidentním cílem je diskreditovat všechny nezávislé a alternativní portály, které nepublikují názory, které se nehodí do krámu našim politikům a naši tzv. elitě. 

Co je ale zarážející, že si tito „širitelé pravdy“ dovolili bez našeho souhlasu i souhlasu jiných alternativních webů – několik nás na to již upozornilo- použít k propagaci svých jednostranných informací naše logo i logo jiných webů, jako je „Svobodny vysílač, AC24, Svět kolem nás, Hlavné správy, Pán občan, Alternews, Cez okno, Nwoo, Freeglobe, Myslete vlastní hlavou, E news, Hlas ruska a jiné.

             „Odstavec odstraněn šéfredaktorem“

Dle jejich letáku se chtějí organizátoři akce zaměřit na: Anonymní weby, dezinformace, kospirace, konspirační teorie a konspirační bludy, proti aktivizaci extremistických stran a hnutí v EU, proti propagandě v dobách hybridní války atd.

Je nehoráznost, jak může někdo tvrdit, že chce bojovat proti propagandě a zároveň chce bojovat proti nezávislým webům, které nemusí poslouchat své nadřízené, kteří jim diktují co mají vysílat a narozdíl od přisluhovačů systému se věnují investigativní žurnalistice a hledají pravdu za oponou a lze to vidět i na našich mainstreamových médiích, které nešíří nic jiného, než proti-ruskou propagandu.

Zde jejich leták k nahlédnutí

kospirace

 

 

Loading...

Podobné články

 • Pro avionika Braňa
  Dne 17. července 2014 se nad východní Ukrajinou zřítil dopravní letoun Boeing 777 malajsijských aerolinií. Jednou z uváděných příčin pádu mohl být, podle ruské strany, ukrajinský Su-25, který se v oblasti podle Rusů nacházel. Jedním z argumentů proti této možnosti byl i udávaný dosah letadla, který nepřevyšuje 7 kilometrů. Suchoj Su-25 by tak nemohl dosáhnout letové hladiny Boeingu 777, která činila 10 kilometrů. Dle šéfkonstruktéra letounu Vladimira Babaka je maximální možný dostup letounu 11 až 12 kilometrů, což je letová hladina, kterou ruští piloti občasně využívali při návratu z misí, aby ušetřili palivo. Dále uvedl, že v těchto výškách je rozdíl cestovních rychlostí obou letounů cca 100-150 mph a pro nekvalifikované ukrajinské piloty by bylo velmi obtížné, ne-li prakticky nemožné Boeing 777 zasáhnout a to i za použití samonaváděcích raket vzduch-vzduch R-60 (operační dosah 8km, je možné střílet i z nižší hladiny, než se nachází cíl, simulace ukázala, sestřel dopravního letadla, by byl možný už z výšky 6500mnm při rychlosti 500km/h ve vstřícném kurzu k MH17) jimiž je Suchoj vyzbrojen a které by byly díky infračervenému principu navádění schopné zasáhnout pouze motory dopravního letadla [13]. Podle zjištění předběžné zprávy nizozemské komise vyšetřující neštěstí se však v době katastrofy ve vzdušném prostoru v okolí vyskytovala jen tři civilní letadla a nejbližší z nich se nacházelo ve vzdálenosti 30 km od letu MH17.[14]
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Suchoj_Su-25

 • Istý diskutujúci pán Pavel s dlhočizným príspevkom sem medzi iným napísal nasledujúce (výňatok z jeho dlhého žvástu)

  „Pavel napsal:
  18.2.2015 v 13:23
  Pan Smatana se tam hodinu bije do prsou a spílá,že všechny tyto weby neověřují informace ,že je sdílejí dokolečka navzájem a potom prohlásí tento člověk s jediným a správným názorem a s absolutní pravdou,že MH 17 na Ukrajině nemohly sestřelit ukr. stíhačky Su 25 ,protože do letové hladiny dopr. letadel asi nedoletí ,že mají operační výšku 7000 m.!!!Tento člověk s jediným správným názorem ověřující si informace se nepodíval ani na TTD Su25 na wiki aby zjistil, že to možné je ,doletí 12 000 m ,je tam i vyjádření konstruktéra o tom že tam doletí,že v těchto výškách létají piloti při návratu z mise aby ušetřili palivo,že to mohli provést i z menší výšky.Existuje video důkaz ,že může ve výšce 12000 metrů v pohodě letět.“

  K tomu môžem povedať len jediné, zožente si lepšie zdroje, alebo nefetujte. Zaoberám sa leteckou technikou, obzvlásť vojenskou už od detstva. Prakticky od kedy som dostal svoju prvú stavebnicu plastikového lietadla. Suchoj Su-25 sa vyrábal v rôznych variantoch no ani jedna nemala dostup do výšky 12000m.n.m. Všetky dokázali vystúpať maximálne do výšky 7000m, presne ako to tvrdí p. Smatana. Takže Vás poprosím nezavádzajte tu ľudí svojími fantáziami. Kto neverí nech sa pozrie na parametre lietadla hockde na webe. Skúste však pozerať stránky ktoré sa aviatike naozaj venujú. Ale napríklad aj spomínaná wikipédia uvádza na spodku článku o lietadle Suchoj SU-25 správnu hodnotu výškového dostupu stroja – 7000m.

  http://sk.wikipedia.org/wiki/Suchoj_Su-25

  Takže páni, chce to menej fantázie a viac faktov.

  Peace

 • Dobrý den!
  Již několik let ,možná 5, sleduji pečlivě různé zpravodajské weby, jak mainstreemu (krásný slovenský termín -mienkotvorné médiá)- tak i ty svobodné ,které p.Smatana nazývá „konspirační“.Ačkoliv to zní asi dost povýšeně myslím si ,že nějaký slušneý přehled o situaci ve světě mám ,a to co nestíhám prostudovat a je to zajímavé ,upozorní mě na to kamarádi a kolegové .Filtruji si v hlavě zprávy a pomalu skládám mozaiku.Jsem bývalý prof.voják v minulosti slouřící v zahr.misích.
  Několik poznámek k akci proti konspiračním webům ,který organizuje p.Smatana:
  1. Pan Smatana by jako učitel měl vědět co to znamená konspirační.Já zaznamenal v ČR jako konspirační jen akci „červených karet“ proti prezidentu Zemanovi.Cíl této akce podkopat důvěru v lidem voleného prezidenta a svrhnout ho.TOTO je konspirace p.Smatano!!!Konspirace znamená spiknutí p.učiteli Smatano!!!Spiknutí proti řádne lidem zvolenému prezidentovi a k tomu ta hysterie v ČT ohledně Zemana to je síla!!
  2.Na You Tube je video besedy proti „konspiračním médiím ze Slovenska, kterou pořádá OSF s US ambasádou když si najdete zakladatele OSF(Soros) tak Vám bude jasné odkud vítr vane.Pan Smatana se tam hodinu bije do prsou a spílá,že všechny tyto weby neověřují informace ,že je sdílejí dokolečka navzájem a potom prohlásí tento člověk s jediným a správným názorem a s absolutní pravdou,že MH 17 na Ukrajině nemohly sestřelit ukr. stíhačky Su 25 ,protože do letové hladiny dopr. letadel asi nedoletí ,že mají operační výšku 7000 m.!!!Tento člověk s jediným správným názorem ověřující si informace se nepodíval ani na TTD Su25 na wiki aby zjistil, že to možné je ,doletí 12 000 m ,je tam i vyjádření konstruktéra o tom že tam doletí,že v těchto výškách létají piloti při návratu z mise aby ušetřili palivo,že to mohli provést i z menší výšky.Existuje video důkaz ,že může ve výšce 12000 metrů v pohodě letět.Nedám sem odkazy záměrně ať si to každý a zejména ověřovač Smetana najde sám.Operační výška není maximální výška p.učiteli!Takový člověk učí děti-no nazdar hodiny to se v budoucnu budu rád dívat na pořady Aj můdry schybí kde budou jeho žáci či spíše pacienti odpovídat.Škoda,že jsem na té besedě nebyl.Rozebral bych p.Smatanu jako Lego na kostičky.
  3.Mainstreemu hoří koudel u prdele(pardon za výraz ,ale je to asi nejtrefnější).Na válku (třeba jako na Ukraině a jinde)potřebujete peníze(které od lidí dostaneme v daních pokud je oblbneme že válčíme spravedlivě) a souhlas masy národa( a o toto se snaží lží,zatajováním faktů,úpravami skutečností,mlžením a diskreditací svob.médií ).Naštěstí už nežijeme v době kamenné a tak jako pomohl Gutenbregův vynález Lutherovi šířit reformaci dnes internet a svob weby vadí vládám v prosazování toho správného válečného názoru.
  PROTO vytáhli do boje proti tzv.konspiračním webům s podporou OSF a US ambasády.A pan Smatana jim s prominutím dělá bílého koně .Chtěl jsem nejprve napsat toho užitečného idiota ,ale to bych si vůči učiteli nedovolil.Mám je v úctě.Zatím.
  4.Jediné v čem p.Smatana má pravdu,že získat jakž-takž relativní informace dá zabrat,zabere to hodně času.Taky vyfiltrovat různý balast z těch webů!
  5.Prosím Vás neodmítejte apriori tyto besedy ,pokud máte možnost účastněte se jich a aspoň v diskusích jim dejte najevo,že pravdu neumlčí a že jsou trapní a směšní,protože investovat tolik peněz do lidí typu p.Smatany- jsou vyhozený prachy a monkey biznys.A pokud je to možné zeptejte se“ jediného spravedlivého“ Smatanu jak je to s těma Ukr. stíhačkami a MH17 ať se zase dozvíme nějaké „pravdy“.
  6. Teorie stáda říká něco o 10% skálopevně přesvědčený kteří určují směr pohybu stáda.Asi se blíží hranice prozření 10% stáda,které už ty lži prozřelo a nehodlá se nechat dál manipulovat a vnucovat si mainstreemové „pravdy“A to je pro vládu průser-proto tyto besedy.Berte to ale tak ,že je to za jejich prachy možnost říct jim svůj názor.
  7. Pokud bude konkrétní osoba nebo tato redakce potřebovat odkazy na nějaké fakta z mého příspěvku jsem ochoten spolupracovat a dodat je v rámci svých možností i když jsem docela vytížen a času nazbyt jaksi moc není.

  PS:nejsem komouš (dlouholetý volič CSSD-ale asi už ne v důsledku jejich podpory fašistů v Kyjevě)ani Putinův agent jsem jen býv. voják který viděl v r. 1999 Kosovo-důsledky velmi krátké války ,která má dodnes nepředstavitelné-médiemi (mienkotvornými)dle mého názoru neprezentované důsledky.Omlouvám se za svůj písemný projev nejsem spisovatel.
  S pozdravem Pavel

 • Len by som chcel poprosit o zachovanie slobody slova. Tak ako aj na tomto portali tak aj na inych, ci uz komercnych alebo slobodnych, sa uvadzaju informacie ktore su dohadom, nicim nepodlozene, nazori konkretnych ludi na konkretne situacie…,, Dana akcia je len dalsi zdroj informacii, mozno nepodlozenych mozno podlozenych…,, Cim viac informacii clovek ma tym lepsi usudok si dokaze spravit.

  Preto neberme tuto moznost prejavu ludom.

  Tento portal v zhladom k dianiu vo svete je silne pro rusky orientovany (co sa mi paci lebo vela prispevkov ma informacne rozsirujuci charakter a mate moju plnu podporu). Na druhej strane su komercne spravodajstva.

  Uz mam 2 vstupi na ktorych si vytvaram obraz reality.

  Citanim clankov o tom ako su bezne media riadene mi pripomina ze nemozem stavat na tom co mi povedia.
  Citanim clankov o tom aka hakliva a nebezpecna moze byt konspiracia mi pripomina ze nemozem stavat ani na tom co mi povedia na slobodnych portaloch.

  Uz mam 4 vstupi na utorenie si realnejsieho obrazu.

  A tak dalej a dalej….

  Trocha podrazdim a spytam sa, kolko z vas je tu len na propagandu urciteho ciela a su zaplateny na tuto cinnost? Odpoved je len vo viere a ja verim ze nikto … Preto si precitam aj „Sme“ aj „Pravdu“ aj “ hospodarske noviny“ ci „Hlavne spravy“ alebo „Hlas ruska“ …,,,

  Na zaver prozba. Neberte pravo vyjadrit sa ludom. Ani Vam ho nikto neberie…

 • juraj smatana-učiteľ,neúspešný kandidát na primátora považskej bystrice, bývalý poradca pani radičovej-pár informácií a už vieme odkiaľ vietor fúka….

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*