Na počátku bylo slovo…

Na počátku bylo slovo…

Dnes drze bez pozdravu, a bez úsměvu na tváři, bez přetvářky a sladkých řečí.

Takhle bych se asi ve světě moderních médii neuživil…

Bez umělých úsměvů a krásných tváří, bez selekce toho co můžu říct a toho co je tak trošku nevhodné, a je přirozené o tom raději nepsat…

Naše myšlenky pomáhají utvářet svět. Myšlenky se zformují do slov a slova mohou ovlivnit spoustu lidí, v případě že oni sami se nezamyslí nad významem slov.

sila myslenek

Představ si že se někde na světe uskuteční státní převrat. Že občané z vlastní vůle (nebo pod vlivem těch druhých) půjdou a svrhnou vládu ve své zemi. Pokud by jim teoreticky špatně vládly okrádali poctivé občany a omezovali jejich svobodu, pak to zní jako velice logické a nevyhnutelné řešení.
Dokonce se jim poštěstí že mají podporu sousedského státu, i když jeho zájmy určitě nebudou také úplně svaté a nejčistější, ale rozhodne se jim pomoci, řekněme posláním pár vojáků aby zadrželi armádu onoho zločinného vládního orgánu který je tolik uzurpuje.

Ve chvíli kdy je armáda pod kontrolou můžou pohoršení občané odstavit další státní složku. Policii, ta jedná v zájmu státu a zákonů které si sám bez jakéhokoli souhlasu občanů schválil. A započne Rebélie. Občané jsou v některých oblastech osvobozeni, ale v některých se pořád vládní orgán drží u moci, občané dané oblasti ho podporují, protože jim neustále ve svobodných mediích které vlastní servíruje svoji verzi pravdy.
Protože ti zlí občané co se rozhodli osvobodit, konají obrovské zlo proti státu a jeho zájmům, oni chtějí zasáhnout do jejich podnikání a zastavit jejich business. A je potřeba s tím něco udělat. Ze strany Médii tedy zrada nehrozí, neosvobození občané budou nadále věřit tomu co jim řekneme v televizi,v rádiu a nebo napíšeme do novin. A dokonce se postaví proti osvobozeným občanům protože se budou chybně domnívat, na základě názoru medii, že svobodní občané jsou zlo a chtějí je připravit o jejich majetek a o jejich imaginární svobodu.

A o ni budou do krve bojovat…

Bratr bude zabíjet bratra, soused, souseda…

A jak bude na tuhle situaci nahlížet zbytek světa?

Pokud se nedostanete k médiím, tahle situace pro vás nebude existovat. Protože se o ní nemáte skoro šanci dozvědět.

A pak už jenom záleží na které straně polokoule žijete, a kdo platí vaše média. Jestli je to „západ“ pak božím pravém Kyjev bojuje proti vzbouřencům a separatistům kteří masakrují nevinné občany a chce sesadit vládu a jejich svatou, Bohem a Spojenými státy schválenou vládu.

Nu, a pokud jste spíš na té „východnější“ části planety, Tak zase uslyšíte že svobodní občané východní Ukrajiny se rozhodli osvobodit od útlaku, západní proamerické vlády která jenom rozkrádá celý stát a vede ho k bankrotu a modernímu otroctví. A že Ruská vláda se jim snaží jenom nezištně pomoci.

A kde je potom pravda?

Je zase jenom na tobě udělat si svobodný obrázek, vypni televizi a nezajímej se o ten nános špíny která je vyvařena těmi co mají peníze.

Zajdi si na internet a vyhledej si svoje vlastní zprávy, které se dají snad ještě s trochou naděje nazvat objektivními. Mě osobně zabralo jenom pár hodin, videi a reportáží abych si udělal vlastní obraz situace na Ukrajině.
Sledoval jsem diskuze obou proti sobě stojících vlád které jsou u moci a mají peníze. A sledoval jsem i videa které vkládají na internet samotní občané Ukrajiny…. asi vás docela překvapí o čem ta videa jsou… jsou plná emocí, strachu o život.  Neskutečné množství lidí umírá a to jenom protože pár bohatých lidí se rozhodlo že si navzájem přeměří svoje sily kdo je tedy ten větší pán na zeměkouli?
Doporučuji zhlédnout těm co neviděli,naše média je neukazují, nebo je shazují jako konkurenční propagandu, ale je na tobě aby jsi rozhodl co se ti jeví jako pravda…

Opravdu chceš vidět umírat své blízké ve válce a nebo v ní sám umřít kvůli cizím penězům a touze po moci?

Za jak dlouho to nastane u nás?
Nebo budeme raději dál spát?

Následující film neobsahuje aktuální světové dění, ale co v něm uvidíte se dá bez problému aplikovat na dnešní situaci:

https://www.youtube.com/watch?t=6007&v=ku7UsPRZryA

 

Michal Švarc

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Na počátku bylo slovo…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*