Na nákupní frontě klid. Ještě tak měsíc?

Na nákupní frontě klid. Ještě tak měsíc?

Dlouho jsem nic nenapsal (leckomu to jistě nechybělo) a možná zase dlouho nenapíšu. Nebyl čas, a příliš ani potřeba. I když potěšil mail od jedné čtenářky, která mi mou dlouhou pauzu připomněla. Tak ji teď zkusím krátce přerušit.

Ve volbách jsem volil, jak asi nebude překvapením, Volný blok. S možností jeho neúspěchu jsem samozřejmě reálně počítal, i když je pravda, že spíše na úrovni 2-4 procent. Strana tvrdí, že bude pokračovat dále, ale problém V.B. je podle mne v tom, že vzhledem k okolnostem svého vzniku a následného fungování je stranou, která v těchto volbách uspět celkem nutně potřebovala. Faktický výsledek aspoň příliš nezavdal k halasnému poukazování na zisk finančního příspěvku za 1.5% jakožto jediný důvod kandidatury a pokud strana i za této situace bude makat dál, stále z toho může něco smysluplného vylézt. Jinak dle mne volby dopadly katastrofálně, ale světlé body jako vykroužkování Pirátů a hlavně krach Hamáčka příjemně potěšil. Teď ještě zařídit, aby tento vodní dělař mohl odpočívat někde na Mírově.Nejsem zdatný politický analytik a tak nebudu spekuloval a vymýšlet varianty dalšího vývoje, zásadně ovlivněného situací kolem prezidenta Miloše Zemana. Že nás s novou vládou, kterou SPOLUisti se Starosty a kvartetem Pirátů nejspíš dají dohromady, nečeká vůbec nic hezkého, je ale nasnadě. Chudnutí obyvatelstva, green deal, velké zdražování, tlačení se na ten gender-LGBT-BLM západ kam přece patříme a naopak další zhoršování už tak velmi špatného vztahu s Ruskou federací, pomalá transformace České republiky do 17 spolkové země, nasměrování společnosti k povinnému očkování, to vše může zastavit asi buď jen to, že se koaliční partneři časem ukrutně rozhádají, nebo se občané brzy ukrutně vzpamatují. Že v to druhé nelze příliš doufat ukazuje i následující screenshot, který ponechám raději bez komentáře. Navíc, on se k paní Šiklové, tedy pardon Novotné, v komentářích pod blogem jistě někdo iniciativně přidá.

Aktuální stav také udržuje jakous takous snesitelnost pokud jde o covidová opatření a tlak na očkování. V obchodech i MHD jsem již dlouho bez respirátoru či jiného náhubku a je klid, jakoby se nechumelilo. Jakkoliv by bylo fajn se v této věci mýlit, je to ale spíše klid před očekávatelnou bouří. Přesto si jej v těch obchodech a MHD „užívám“ a doufám, že se mi během toho následujícího cca měsíce, v němž se ten klid snad ještě relativně udrží (než nová vláda začne oficiálně úřadovat), podaří ještě se trochu na věci očekávatelné připravit mj. nějakými nákupy věcí konzumovatelných i nekonzumovatelných. Ostatně, mít doma nějakou rezervu je dobré vždy, covid necovid. A stejně důležité je, pokusit se trochu „obklopit“ podobně smýšlejícími a v rámci možností charakterními lidmi, s nimiž by se dala vytvořit jakási svépomocná „komunita“ pro případ zlých časů. To se zatím nedaří, ale naděje umírá poslední.

To by bylo pro dnešek vše. A jelikož jsem zde dlouho nepsal, tak zde dlouho nebyla ani píseň. Tak tady je jedna ještě čerstvá.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Na nákupní frontě klid. Ještě tak měsíc?

  • S novou vládou přijdou pravicové experimenty na lidech. Nebude plyn, ropa, nafta, benzín, protože tato vláda od Ruska nic nechce a nikdo jiný nám v dostatečném množství suroviny nedodá. Zkrachuje automobilový průmysl, resp. Němci raději zavřou továrny v ČR, než doma. To je důsledek chování Evropy k Číně. Nejsou čipy a nebudou.
    Důchody se budou snižovat díky inflaci, kterou už nikdo nezadrží.
    Posílí šedá ekonomika, díky které alespoň nějak přežijeme.
    Pětikočkopes nemůže vládnout, protože jde o naprosto odlišné přístupy. Dokud byli sjednoceni proti Babišovi, táhli za jeden provaz. To, že Piráti se cítí jako vítěz voleb, mluví samo za sebe. Chybí soudnost a smysl pro realitu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*