Na migranty v Německu vloni šlo ze státního rozpočtu 20,8 miliard euro

Na migranty v Německu vloni šlo ze státního rozpočtu 20,8 miliard euro

Spolkové země prý však uvádějí, že se jedná o pouhých 20% výdajů a zbytek zatížení nesou tyto jednotlivé země.

20,8 miliard euro je přes 530 miliard Kč a pokud se chceme dopočítat ke stoprocentním ročním nákladům na migraci, vynásobme 530 miliard pěti, dopočítáme se k astronomické částce 2,65 bilionu Kč. Podělíme-li tuto částku 1 400 000 migranty, kteří v r. 2015 dorazili do Německa, vychází nám roční náklad na jednoho migranta 1,7 milionu Kč. Tyto náklady zahrnují náklady na integraci migrantů, na ubytování, péči o jejich děti a výstavbu sociálních bytů. V dalších letech bude postupně výstavba bytů klesat a náklady se asi částečně sníží.

Soubor nákladů uvedl dle Novinek deník Handelsblatt a tak se člověk jen zamyslí nad tím, co všechno musí německý občan skousnout a zaplatit. Řekněme, že se dá pochopit výuka jazyka, což by měla být hlavní položka nákladů na integraci. Pak jim musí zaplatit výstavbu obydlí a jeho vybavení a průběžně náklady na vytápění, vodu, stočné, elektřinu, kabelové přípojky apod. Dále jim musí zaplatit náklady na péči o děti? Snad kroužky, sportovní vyžití, poznávací zájezdy, stravování ve státních zařízeních? Německý občan dále vydělává i na migrantovo mastné kapesné, na příspěvky jeho islámské komunitě, kterou stát hojně finančně podporuje, na bezplatné právníky a všelijaké aktivisty, kteří migranty podněcují ke zvyšování svých nároků, musí platit zvýšené náklady na udržení jakés takés bezpečnosti, což zahrnuje jak zvýšené nároky na rozpočet policie, tak soudnictví a vězeňství i výdaje na lékařskou péči, překladatelské služby apod.

Obyčejnému českému čtenáři se z článku https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/472291-wir-schaffen-das-migracni-krize-stoji-nemecko-nepredstavitelne-castky.html zatočí hlava. Protože v něm v závěru píšou, že navzdory nákladům spojeným s migrací se spolkové republice daří krýt všechny výdaje bez deficitu státního rozpočtu. Ano, Německu se navzdory všemu daří, protože jeho zbrojní průmysl vzkvétá, jeho dividendy z okolních paběrkujících zemí se jen sypou a evropský parlament poslušně schvaluje všechny ptákoviny, které si vylobuje německý průmysl ve prospěch své produkce.

Přesto jim není co závidět. Blahobyt je zmagořil (ne všechny) do té míry, že poklonkují před migranty a prskají na ty, co před islámskou migraci varují. Jenže jsme jejich sousedé, hospodářsky s Německem provázaní a pro naši příznivou budoucnost je nezbytné jim trpělivě a neoblomně vyjasňovat, že Bůh nezachraňuje lidstvo před katastrofami, pouze jim dává volbu se naučit sami před katastrofami chránit.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*