Na Letnou do boje za demokracií, která je proti demokracii

Na Letnou do boje za demokracií, která je proti demokracii

Chvilkaři nás zvou znovu na Letnou a znovu zde budou žádat totéž, co loni.

To je demisi premiéra Babiše a ministryně spravedlnosti Benešové. A též prý obecnou podporu demokracie.A jakoby na zavolanou k otázce, nakolik jsou tyto chvilkařské požadavky oprávněné a požadavkům na demokratické řešení odpovídající, zveřejnily dnes ráno na internetu Novinky.cz výsledek šetření agentury STEM o tom, kdo jsou dnes našimi nejpopulárnějšími politiky.

A teď pozorně čtěte – a vy chvilkaři se chytejte za nosy.

Na místě prvním se ocitl premiér Babiš (ANO), který získal 52 procent hlasů. Místo druhé obsadila ministryně financí Schillerová (ANO) se 43 procenty hlasů, třetí byla ministryně práce a sociálních věcí Maláčová (ČSSD) s 39 procety hlasů, čtvrtý byl ministr kultury Zaorálek (ČSSD) taktéž s 39 procenty hlasů, pátá byla ministryně spravedlnosti Benešová (ČSSD) s 36 procenty hlasů a šestý byl ministr zdravotnictví Vojěch (ANO) s 34 procenty hlasů.

TAKŽE: Chvilkaři volají po odvolání premiéra, který má ze všech našich současných politiků největší důvěru našich lidí. DEMOS čili lid Česka je tedy – a to dokonce většinově – pro Babiše, ale chvilkaři jsou proti němu. A co má ve státě demokratickém, za který se vyhlašujeme, větší váhu DEMOS čili lid, nebo tzv. nátlaková, čili fašistická družina chvilkařů, které nikdy nikdo nevolil a kteří se za mluvčí či rozhodčí národa jmenovali sami?

A Benešová? Je šestou nejpopulárnější politickou figurou u nás. Je snad tohle pořadí důvodem k vyhazovu z vlády? Vždyť až sedmý je nejúspěšnější politik demobloku pirát Bartoš s 34 procenty hlasů, následovaný Fialou z ODS s 25 procenty hlasů a Pospíšilem z TOP 09 s 23 procenty hlasů.

Ale všimněme si toho nejpodstatnějšího ještě jednou. Lidé šetření agenturou STEM vybrali za šest nejdůvěryhodnějších politiků výhradně jen politiky současných vládních stran. Nikdo jiný v té vítězné šestici není. A není v ní tudiž ani nikdo z naší současné opozice, čili demobloku (ODS, TOP 09, KDUČSL, STAN a Piráti). Cožpak tohle samo o sobě není dokonalý vládní triumf, jaký jsme od sametu dosud nezaznamenali?

Takže právě to je pro všechny z nás, kteří nejdeme současné vládě po krku, dobrá zpráva. A jakou zprávou je to pro chvilkaře i pro jejich sobotní mítink na Letné, pro demoblok a pro celou pražskou smečku obecně, to si už každý odpovíte sám.

Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěny.

 

Lubomír Man

(Mikuláš Minář v Praze na Letné @milionchvilek / Facebook)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Na Letnou do boje za demokracií, která je proti demokracii

  • 1989 – svobodné volby, pluralita názorů, konec vlády jedné strany.
    2019 – zrušení výsledků svobodných voleb, přijímání jediného názoru jako správného, vláda těch, které skoro nikdo nevolí.
    Zbláznili jsme se jako v Západní Evropě? Nebo máme ještě zbytky zdravého rozumu? Věřím, že Češi nakonec použijí selský rozum a odolají těm tendencím, které sem jdou ze Západu a z USA.
    Chvilkaři požadují, aby řádně zvolení politici odstoupili a uvolnili místo těm, které nikdo už nechce. V případě Babiše voliči věděli o jeho problémech a opakovaně ho volili. V případě Zemana argumentují porušováním Ústavy. Oni se považují za Ústavní lidový soud. To, že prezident jmenuje ministry na návrh premiéra si vykládají po svém. Já to chápu jako nutnou a postačující podmínku, tedy s danou osobou ministra musí souhlasit premiér a prezident. Nemůže si prosadit ministra jen jeden z nich. A to je dobře.
    Babiše nemusím z jeho zvolení a popularity viním nenasytné politiky, kteří pro zisky, moc a koryta odkryli svou pravou tvář a voliči volili menší zlo.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*