Na Kanárských ostrovech se tvoří no-go zóny, varuje policie

Na Kanárských ostrovech se tvoří no-go zóny, varuje policie

Tisíce migrantů zaplavují španělské Kanárské ostrovy, což podle zpráv vede úřady k tomu, aby varovaly před formujícímí se „ghetty“, kam policie nemůže vstoupit.

Během prvních patnácti dní měsíce ledna se na Kanárech, souostroví ležícím u pobřeží Maroka, nelegálně vylodilo přes tisíc migrantů.

Loni přišlo na španělské území více než 23 000 migrantů, což je oproti roku 2019 osminásobný nárůst, z toho přes 8 000 jen během měsíce listopadu.Azylová zařízení jsou zcela zahlcena a ilegální přistěhovalci jsou hromadně umisťováni do místních hotelů.

Úřady nyní upozorňují na tvořící se „no-go zóny“, kde se migranti soustřeďují.

„Je nedostatek vojáků. Počet policistů se nezvýšil, ale počet obyvatel se zvýšil,“ sdělil  mluvčí policejních odborů Serafín Giraldo kanálu OK Diario.

Giraldo tvrdí, že vznikají regiony, „kam policie ani nemůže vstoupit, kde je práce složitá a kde skupiny ilegálních přistěhovalců sílí a věří, že tyto oblasti jsou jejich výsadou“.

„Rvačky, loupeže, zastrašování… začínají být obvyklým trendem v různých oblastech Gran Canarie,“ varuje Rubén Pulido, hlavní mluvčí španělské nacionalisticko-populistické strany VOX.

Pulido pravidelně upozorňuje na příliv ilegálů, kteří zaplavují kontinentální Španělsko a jeho území.

Více než 250 nelegálních migrantů připlulo podle Pulida ke španělským břehům v nejméně 20 člunech během 24hodinového období na začátku tohoto týdne.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Na Kanárských ostrovech se tvoří no-go zóny, varuje policie

  • · Edit

    Jsme radsi zE and se to netyka, jestli tam lidi Jedi, tak to je smula ale co se date delat…kdyz to je jak je pojedou holt Jinam.

  • No to je heske že migranti mají prý právo obsadit Kanárské ostrovy !!! Co dělá Španělská vláda ? Nic !! Celá Evropa nečinně přihlíží !! Z Bruselu nám říkají dršte hubu a krok !!! Nó tak Kanárské ostrovy jsou v prdeli !!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*