Mýtus o evropské demokracii: Šokující odhalení

Mýtus o evropské demokracii: Šokující odhalení

Je otevřeným tajemstvím, že „Sorosova síť“ má rozsáhlou sféru vlivu v Evropském parlamentu a v dalších institucích Evropské unie. Sorosův seznam byl nedávno zveřejněn. Dokument uvádí 226 poslanců ze všech stran politického spektra, včetně bývalého předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze, bývalého belgického předsedy vlády Guye Verhofstadta a sedmi místopředsedů a řady vedoucích výborů, koordinátorů a kvestorů. Tito lidé propagují Sorosovy myšlenky, jako je přivedení více přistěhovalců, manželství stejného pohlaví, integrace Ukrajiny do EU a démonizace Ruska. V Evropském parlamentu je 751 poslanců. To znamená, že přátelé Sorose mají více než třetinu míst.

George Soros, maďarsko-americký investor a zakladatel a vlastník nevládních organizací Open Society Foundations, se mohl setkat s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem „bez transparentního programu pro jejich setkání za zavřenými dveřmi“ a poukázal na to, jak návrhy EU na přerozdělení migračních kvót po celé EU jsou slabě obeznámeny se Sorosovým vlastním plánem na řešení krize.

Finanční miliardář je přesvědčen, že Evropská unie by měla dostat milióny přistěhovalců ze Středního východu a severní Afriky, poskytnout jim každoroční pomoc ve výši 15 000 eur a přesídlit tyto migranty po členských státech, kde si ani nepřejí jít a nejsou nutně vítáni.Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil EU z toho, že Sorosovi „zobe z ruky“. Domnívá se, že za útoky na Maďarsko stojí tento miliardář a propagátor otevřených hranic. Proto se vláda pokouší podniknout právní kroky v souvislosti s novým zákonem, který vyžaduje, aby organizace „občanských společností“ – mnohé financované Sorosem – uváděly své velké finanční dárce ve veřejném rejstříku a transparentně informovaly o svých zdrojích financování ve svých publikacích. Maďarská vláda uplatňuje úsilí uzavřít středoevropskou univerzitu založenou v Budapešti Sorosem.

„Celá Evropská unie má problémy, protože její představitelé a byrokraté přijímají taková rozhodnutí,“ řekl Orbán. „Lidé podporují ideál Evropské unie. Zároveň však nemohou obstát ve vedení EU, protože urážejí členské státy takovými věcmi a zneužívají své pravomoci. Všichni v Evropě to vidí. To je důvod, proč evropské vedení není respektováno.“

Visegrádská skupiny se snaží stát proti velkému tlaku EU ohledně migrační politiky. Evropská komise pro migraci a vnitřní věci prosazuje nový zákon, aby byly migrační kvóty povinné. Pro komisi pracuje nejméně 30 Sorosových příznivců.

Mnoho lidí uvedených v dokumentu veřejnost zná kvůli jejich útokům na Rusko. Například Rebecca Harmsová, poslankyně německé strany Zelených, pravidelně vyzývá Evropský parlament, aby přitvrdil sankce proti Moskvě. Guy Verhofstadt obviňuje Rusko z téměř každé věci, která se stane v Evropě. Jeho článek „Putting Putin in his Place“ vyvolal v loňském roce hodně hluku. V roce 2012 bývalý chorvatský primátor Tonino Picula, který byl vedoucím pozorovatelské mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), odsoudil ruské prezidentské volby jako nespravedlivé a prohlásil, že byly „zkreslené“ ve prospěch Vladimíra Putina.

Sorosův seznam osvětluje otázku, jakým způsobem vedoucí představitelé EU implementují politiku, která je v rozporu se zájmy Evropanů. Odpovědí je korupce. Politici podplaceni Sorosem tančí podle jeho melodie. Bojují proti pokusům národních vůdců chránit zájmy svých občanů. Docela často ti, kteří se proti takové politice postaví, musí čelit odporu politických elit ve svých zemích. Rozpor mezi maďarským premiérem Orbánem a Sorosovou sítí je dobrým příkladem jak to funguje. Evropský parlament pod vlivem Sorosových přátel tlačí Evropu k sebevraždě tím, že dovolí vstup miliónům přistěhovalců.

To ukazuje, že tak vychvalovaná evropská demokracie je jen fasádou, která skrývá činnosti mocenské struktury podobné feudálnímu systému s místním lordem, který drží otěže. Sotva se to dá nazvat mocí lidí. Zveřejnění Sorosova seznamu je základem pro pochopení toho, kdo řídí EU a kdo podněcuje protiruské segmenty v Evropě. Ve skutečnosti se jedná o případ, kdy členské státy EU, jako je Maďarsko, jsou na stejné lodi s Ruskem, které se postavilo proti stejným americkým silám a chrání svojí svrchovanost a nezávislost. Je čas, aby Evropané přemýšleli o tom, jak tento systém přeměnit, aby se vyhnuli vnějšímu tlaku.

 

(Strategic-culture/ svobodnenoviny.eu George Soros Foto: AP)

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*