Mynář chce předhodit policii šéfa ČSSD Sobotku i Bakalu

Mynář chce předhodit policii šéfa ČSSD Sobotku i Bakalu

mynar

Kancléř prezidenta Zemana a lídr kandidátky SPOZ ve Zlínském kraji Vratislav Mynář tvrdí, že orgány činné v trestním řízení by měly otevřít kauzu OKD a měly by začít stíhat šéfa ČSSD Bohuslava Sobotku a podnikatele Zdeňka Bakalu, který v OKD vlastní třetinový podíl.

Kancléř Mynář nechodí pro slovo daleko a předsedu ČSSD nazývá skleníkovým dítětem. „Během působení Bohuslava Sobotky na Ministerstvu financí došlo k privatizaci státního podílu 46 % OKD. Stát tehdy svůj podíl prodal za 4,1 miliardy. Znalecký posudek společnosti Ernst & Young ale odhadoval hodnotu na 24 miliard. A teď slyšíme prohlášení o tom, jak by stát měl zasáhnout.

Skleníkové dítě typu Bohuslava Sobotky má zřejmě krátkou paměť, za jakých podmínek to zprivatizoval. Celá věc je podle dokumentů, které jsem k tomu studoval, zralá na znovuotevření kauzy a na podání několika trestních oznámení. A to i na pana Sobotku a rozhodně na Zdeňka Bakalu,“ prohlásil Mynář.

Zdeněk Bakala si podle slov pouze hraje na lidumila a humanistu.“Víme, jak Bakala přišel ke čtyřiceti tisícům bytů OKD. Ty mu za podivných okolností přihrál Bohuslav Sobotka, což je záležitostí, která by měla být znovu otevřena v trestněprávní rovině.

V neposlední řadě je úsměvné, když pan Bakala létá z exotických destinací soukromým tryskáčem a pak říká, že nemá na to, aby udržoval po nějakou dobu svůj důl,“ konstatoval Mynář v rozhovoru pro Parlamenilisty cz.

zdroj : prvnizpravy.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*