Může se vůdce Žlutých vest prohlásit za prezidenta? Francouzský poslanec odsuzuje uznání Guaidoa..

Může se vůdce Žlutých vest prohlásit za prezidenta? Francouzský poslanec odsuzuje uznání Guaidoa..

…za dočasného prezidenta Venezuely

Uznání vůdce opozice Juana Guadoa za dočasného prezidenta Venezuely ze strany Francie představuje nebezpečný precedens, varoval poslanec Jean-Luc Mélenchon a uvedl, že je to podobné, jako by se vůdce Žlutých vest demonstrujících v ulicích prohlásil za legitimního vládce Francie.

Mélenchon, levicový buřič a otevřený kritik Emmanuela Macrona uvedl, že rozhodnutí Francie podpořit Guaidoa je stejné, jako kdyby „uznala nějakého dobrodruha, který se prohlašuje za prezidenta s tím, že taková politika „není dobrý krok.“ Vůdce levicové strany La France Insoumise srovnal tuto situaci se současnými politickými otřesy ve Francii.„Pokud tak učiníme, bude pan Drouet prezidentem (naší) republiky,“ zdůraznil Mélenchon, který hovořil o prominentní osobě protestního hnutí, které od listopadu demonstruje ve Francii.

Mélenchon již dříve vyjádřil podporu venezuelskému prezidentovi Nicolasu Madurovi a odsoudil „spiklence převratu“, kteří se ho snaží svrhnout.

„Francie nepodporuje spiklence venezuelského převratu – dělá to jen (prezident Emmanuel) Macron!“ napsal ve svém prohlášení na Twitteru. „Odolejte! Nicolas Maduro je prezidentem Venezuely. Mír a svobodu pro Venezuelu.“

Francie byla mezi hrstkou evropských zemí, které v lednu vydaly ultimátum venezuelskému prezidentovi Nicolasu Madurovi, přičemž požadovaly, aby jihoamerická země uspořádala nové volby do osmi dnů. Když jejich požadavek nebyl splněn, Paříž se připojila k Německu, Španělsku, Velké Británii a jiným zemím, když oznámila, že uzná Guaidoa za legitimního vládce Venezuely.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*