Muslimští demokraté se zaměřují na více oblastí pro nadcházející francouzské komunální volby

Muslimští demokraté se zaměřují na více oblastí pro nadcházející francouzské komunální volby

Svaz francouzských muslimských demokratů (UDFM), proislámská strana, oznámila, že v roce 2020 sestaví seznamy kandidátů na nadcházející francouzské komunální volby.

Muslimští demokraté jsou připraveni se utkat v místních volbách v částech departementu Yvelines, které se nacházejí nedaleko Paříže, a tvrdí, že chtějí „dát hlas části populace, která se neztotožňuje s tradičními stranami“, píše deník Le Parisien.Skupina oznámila, že bude hledat kandidáty ve městech Mantes-la-Jolie, Les Mureaux, Guyancourt a případně v Mantes-la-Ville, kde populistické Národní shromáždění řízené Marine Le Penovou vede místní vládu od roku 2014.

Zatímco UDFM tvrdí, že je sekulární, podle deníku Le Parisien se zaměřuje na oblasti s vyšším podílem muslimů ze severoafrického prostředí.

Místní obyvatel Samir uvedl, že je v posledních letech rozčarován Socialistickou stranou a řekl, že i když nebude volit UFDM, chápe, proč tak učiní jiní: „Pro mě je tato strana žlutými vestami Arabů“.

Rada muslimských institucí v Yvelines uvedla, že z nové strany není příliš mnoho lidí z komunity nadšeno, ale poznamenala, že „diskurs diskriminace nebo islamofobie může některé přesvědčit“.

Začátkem tohoto roku UDFM šokovala v Yvelinesu během voleb do Evropského parlamentu, protože získala 16,74% hlasů v okrese Val-Fourre v Mantes-la-Jolie a 6,77% napříč celým městem, což podnítilo spekulace, že by mohla získat nějaká křesla v roce 2020.

V posledních letech se muslimské strany a strany zaměřené na migranty objevily v několika evropských zemích, ale jen málo z nich zaznamenalo úspěšné volební zisky, s výjimkou některých případů, jako je například strana Denk v Nizozemsku, která v roce 2017 získala křesla v národním parlamentu.

Muslimské strany jsou také spojovány s proti-Izraelskou a antisemitskou rétorikou, jako je nizozemská strana Nida, která přirovnávala Izrael k Islámskému státu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*