Muslimský násilník získal ve vězení švédské občanství

Muslimský násilník získal ve vězení švédské občanství

Švédsko: 17letý násilník Somalier získal švédské občanství, zatímco byl ve vězení. Somalier je obviněn ze zapojení do skupinového znásilnění, ke kterému došlo v létě ve městě Järfälla.   

Prokurátorka Paulina Brandbergová podala žalobu na okresním soudu proti třem mladým Somálcům, kteří byli stíháni za hromadné znásilnění ve městě Järfälla dne 14. července tohoto roku.

Podle žaloby Brandbergové, tři dospívající „společně donutili žalující k ústnímu a vaginálnímu pohlavnímu styku, také jí napadali a ohrožovali částečně proto, že se ocitla v obzvláště zranitelné situaci kvůli těžké opilosti a vážnému strachu.“

Když byli tři Somálci v červenci zadrženi, dva z nich již měli švédské občanství. Ale když byl proces zahájen, už jej měli všichni tři. Důvodem byla skutečnost, že Migrační rada udělila třetímu člověku občanství, zatímco byl ve vazbě za těžké znásilnění.

Navzdory skutečnosti, že mu bylo občanství vydáno v červenci, švédská daňová agentura zapsala do svého rejstříku, že jej Somálec obdržel již 9. května, tentýž den, kdy podal žádost o švédské státní občanství. Nicméně, podle rozhodnutí Migrační komise, které je uloženo samostatně, se zdá, že mu bylo občanství uděleno 24. července. Není jasné, proč existují dva různé data v systému daňové agentury.

Tři Somálci přišli do Švédska v roce 2007, 2013 a 2014. Získali postupně jeden po druhém švédské státní občanství v roce 2015, 2016 a v roce 2017. Soud bude probíhat za pomocí tlumočníka do somálštiny.

 

(Pamelageller/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*