Muslimský klerik: „Islám bude vládnout celému světu. Uvidíte změny během 10 let, pokud zůstanete naživu.“

Muslimský klerik: „Islám bude vládnout celému světu. Uvidíte změny během 10 let, pokud zůstanete naživu.“

Neslavný klerik, Maulana Mohammad Abdul Aziz, je považován za jednoho z nejnebezpečnějších mužů v Pákistánu. Pojmenoval svou knihovnu jménem „mučedníka“ Usáma bin Ládina, slibuje právo šaría po celém světě a nadále ovlivňuje tisíce lidí, včetně dětí.

A zatímco jsou jeho hnutí v zemi omezeny vládou, 57letý bývalý klerik nejstarší mešity Islámábádu – Lal Masjid, lépe známá jako Červená mešita – má stále dovoleno inspirovat nové generace svou radikální rétorikou.
„Už nevidíme Pákistán jako naší cílovou destinaci, my vyjdeme jako síla, abychom založili islámskou vládu nad celým světem,“ řekl Aziz v telefonním rozhovoru kanálu Fox News, když telefonoval z jeho islámábádského zařízení Jamia Hafsa, které je seminární školou, která se může pochlubit 1500 dívkami a 2000 chlapci. „Změnu uvidíte do 10 let – pokud zůstanete naživu.“

V úsilí vlády vykořenit terorismus, Aziz má zakázaný vstup do mešity – která technicky patří státu. Ale on a jeho manželka nadále vyučují ve vzdálenosti jen několik kilometrů od mešity.

„Chceme v naší zemi právo šaría a já a moji žáci uděláme vše k její realizaci – a to i za cenu války s naší vynucenou vládou,“ prohlásil.

Aziz je již dlouho známý pro své buřičské kázání, protiamerickou ideologii, pro podněcování globálních džihádistických hnutí a podporu určených teroristických skupin. V roce 2014 dokonce pojmenoval knihovnu své školy „Knihovna mučedníka Usama bin Ládina“ na počest bývalého vůdce Al-Kájdy.

„Usama měl dobré vztahy s mým otcem, a proto nepodporujeme americký příběh, označující jej za teroristu,“ uvedl Aziz. „On udělal džihád, aby implementoval šaríu po celém světě. Takže pro nás je islámským válečníkem. Nadále máme naší knihovnu pojmenovanou na jeho počest.“

 

(Foxnews/ svobodnenoviny.eu Maulana Mohammad Abdul Aziz Foto: Benazir Shah/Al Jazeera)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Muslimský klerik: „Islám bude vládnout celému světu. Uvidíte změny během 10 let, pokud zůstanete naživu.“

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*