Muslimské bratrstvo rozšiřuje přítomnost v Německu, usiluje o zavedení práva šaría – bezpečnostní úředník

Muslimské bratrstvo rozšiřuje přítomnost v Německu, usiluje o zavedení práva šaría – bezpečnostní úředník

Islámští radikálové z Muslimského bratrstva se aktivně snaží získat „monopol“ nad mešitami ve východní německé spolkové zemi Sasko, aby přilákali více následovníků a zvýšili svůj vliv, varoval místí šéf bezpečnostní služby.

Členové radikální saláfistické organizace Muslimské bratrstvo, které bylo založeno v Egyptě v roce 1928, „již dlouhou dobu působí v Sasku, ačkoli byli velmi nenápadní,“ uvedl Meyer-Plath, předseda Krajského odboru německé vnitřní bezpečnosti a protiteroristické služby BfV.

Meyer-Plath však varoval, že až „teprve nyní, kdy do Německa přišel velký počet muslimů, oni vidí šanci rozšířit svou síť do některých centrálních struktur a stát se zajímaví pro nové muslimy v Sasku.“

Zatímco bagatelizoval hrozbu, kterou Muslimské bratrstvo představuje v Německu, jako „mimo džihád“, což znamená, že skupina není aktivně zapojena do teroristických útoků, bezpečnostní úředník poukázal na hrozbu, kterou představuje pro demokratickou společnost.

Muslimské bratrstvo stále chce zavést právo šaría v Německu , „což by mělo vážné důsledky pro náboženskou svobodu, ženská práva a demokratické hodnoty, uvedl Meyer-Plath.

Tato skupina je aktivní v přibližně 70 zemích, kde buduje mešity, školy a nemocnice, prezentující se jako demokratické síly a oficiálně se distancující od myšlenky globálního džihádu ve snaze získat sympatie místních obyvatel.

V Sasku tato saláfistická skupina aktivně sponzoruje stavbu nových mešit. Skupina již několik mešit postavila a plánuje výstavbu dalších bohoslužebných míst v takových městech, jako jsou Drážďany, Lipsko, Míšeň, Riesa, Pirně, Bautzen und Görlitz.

Meyer-Plath upozornil na skutečnost, že zatímco západní Německo má mnoho muslimských obcí, které nabízejí své služby pro nově příchozí muslimy, východní část země je postrádá. Muslimské bratrstvo „se snaží proniknout do tohoto vakua a zajistit si monopolní postavení,“ uvedl Meyer-Plath a dodal, že příležitost k šíření vlivu této skupiny přichází s pokračujícím přílivem uprchlíků a migrantů ze zemí s muslimskou většinou.

„Nabízení modliteb je náboženskou povinností pro muslimy. A když nejsou k dispozici žádné další mešity v regionu, jsou tam, kde existují,“ vysvětlil Meyer-Plath a dodal, že „je zbytečné říkat, že je to špatná situace, když jediné muslimské struktury v této oblasti jsou řízeny islamisty a politickými extremisty.“

Bezpečností úředník je přesvědčen, že tato skupina má obrovské finanční rezervy, protože nepostrádá peníze na sponzorování nových stavebních projektů, nebo na nákup nemovitostí.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:Revierfoto)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Muslimské bratrstvo rozšiřuje přítomnost v Německu, usiluje o zavedení práva šaría – bezpečnostní úředník

  • Tak se na to vitaci jenom podivejte:

    https://www.youtube.com/watch?v=5G5PWV5aQUI

    Komentare netreba. Nasi politici vsude v EU nam tyto informace zatajuji, jsou prisne centurovane. Aby lidi neprocitli!!!

    Jediny, kdo proti tomu bojuje je Okamura, ktereho zesmesnuji nazvem Pitomio. Obvykla propaganda Zidu proti svym protivnikum.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*