Muslimská žena dostala pokutu 575 dolarů za „zašpinění“ plaveckého bazénu plaváním v burkinách

Muslimská žena dostala pokutu 575 dolarů za „zašpinění“ plaveckého bazénu plaváním v burkinách

Muslimská žena, která si pronajala soukromou rekreační rezidenci ve Francii, údajně zaplatila pokutu 575 dolarů, protože si zaplavala ve společném bazénu v burkinách. Majitel uvedl, že bazén musel být po jejím plavání vypuštěn a vyčištěn.

Žena, označována jako „Fadila“ organizací United Against Islamophobia in France (Le Collectif Contre l’Islamophobie en France, CCIF), si pronajala dům poblíž Marseille se svým manželem a třemi dětmi.

První den své dovolené, Fadila plavala se svými dětmi, když měla na sobě burkini a nesetkala se s žádnými problémy. Druhý den však zaměstnanec bazénu řekl, aby všichni opustili vodu, poté, co spatřil Fadilu koupat se v burkinách.

Majitel rezidence později kontaktoval Fadilu s tím, že obdržel stížnost od administrativy budovy. Ti tvrdili, že žena, která nosí závoj, vešla do bazénu v burkinách a že odmítla opustit vodu, když o to byla požádána.

Nicméně, Fadila tvrdí, že o to nebyla vůbec požádána.

„Byla jsem ohromena,“ řekla organizaci CCIF. „Protože mě nikdo nezastavil a ani mi nic neřekl.“

Majitel pak zavolal jejímu manželovi a požádal, aby se jeho žena zdržela od plavání po zbytek jejich pobytu. Majitel pak údajně řekl páru, že musí zaplatit vypuštění a vyčištění bazénu, stejně jako za škody, protože bazén byl mimo provoz dva dny poté, co v něm žena plavala.

Manžel odmítl zaplatit s tím, že bazén nebyl nikdy vypuštěn a že byl v provozu následující den. To přimělo majitele k tomu, aby si ponechal zálohu 490 eur od manželské dvojice, aniž by poskytl jakoukoli fakturu za vyčištění bazénu, nebo za jiné služby.

„Byla jsem zklamána, šokována a zraněna tím, že někdo může být tak pokrytecký a zlomyslný kvůli burkinám,“ uvedla Fadila.

Navzdory tvrzením vlastníka, CCIF tvrdí, že žena nepředstavovala hygienické riziko, protože plavala v obleku vyrobeném do vody, a ne v každodenním oblečení.

Burkini jsou tématem ostré diskuze ve Francii po uplynulý rok. Cannes zakázal tento plavecký oděv v srpnu 2016, což způsobilo, že většina francouzských středisek jej následovala.

V květnu bylo během filmového festivalu zatčeno devět žen, které se pokoušely pořádat „burkini párty.“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*