Muslimská lobistická skupina Mend „podporující extremismus“ spolupracuje s poslanci a policií

Muslimská lobistická skupina Mend „podporující extremismus“ spolupracuje s poslanci a policií

Muslimská lobistická skupiny, která pravidelně spolupracuje s policií, poslanci a místní samosprávou, propaguje „extremismus“, ukrývá antisemitismy a poskytuje platformu muslimským slibným příběhům a islamistickým názorům.

Skupina Muslim Engagement and Development (Mend) tvrdí, že pomáhá britským muslimům zapojit se do demokratického procesu, ale její vůdci jsou podrobně popisováni jako opozice demokracie ve prospěch práva šaría, legitimizují zabíjení britských vojáků a propagují konspirační teorie o islamistickém teroru, odhalila zpráva Henry Jackson Society.   

Oni vychvalovali a spolupracovali s dalšími skupinami napojenými na extremismus, jako je iERA, Antisemitští přátelé Al Aqsa, a nejčastěji údajně s pro-teroristickou skupinou Cage.

Zpráva rovněž vysvětluje, jak Mend důsledně bojuje proti liberálním, prozápadním muslimům a jak se snaží zničit mnoho protiteroristických zákonů včetně zákona Prevent.

Někteří poslanci se nyní vyjádřili, že se po této zprávě od skupiny odvrátí, ale Stephen Kinnock z Lauboristické strany tvrdí, že bude stále hostit nadcházející setkání se skupinou Mend.

Navzdory jejich opozici proti zákonu Prevent, čtvrť Tower Hamlets jednou skupině zaplatila 25 262 40 liber, aby pomohla v její kampani „No Place for Hate“, která byla součástí implementace zákona Prevent.Jedna z nejdéle pracujících a nejvýznamnějších osobností v organizaci Mend, Azad Ali, dává rozhovory ve školách a setkává se s policií.

Přesto, v roce 2010 prohrál žalobu proti deníku Daily Mail, přičemž soud zjistil, že deník jej oprávněně popisoval jako „tvrdého islámského extremistu, který podporuje zabíjení britských a amerických vojáků v Iráku,“ díky článkům na jeho blogu.

On také na svém blogu napadal „nevěřící“ a tvrdil, že muslimové by měli „nenávidět“ jejich akce, chválil vůdce teroristické skupiny Hamas, obhajoval zákon šaría, o kterém řekl, že by měl přijít před respektováním demokracie. Na Twitteru vyzval muslimy, aby „odmítli dodržovat“ protiteroristické zákony.

Ali také pracoval ve skupině obviněné z převážení extremistů do mešity ve východním Londýně, včetně klerika Al-Kájdy Anwara Al Awlakiho údajně napojeného na útoky z 11. září, o kterém Ali osobně prohlásil, že jej miloval.

Skupina Mend získala značný vliv na britskou policii a Ali a další z této skupiny spolupracují s mnoha silami a radami, vzdělávají je o islámské doktríně, muslimských příbězích křivdy a o takzvaných „islamofobních zločinech z nenávisti“.

Oni mají obrovskou moc v Manchesteru, kde jsou jen jednou ze dvou islámských skupin v rámci skupiny „Ending Islamophobia Action Planning Group,“ spolu s manchesterskou policií, městskou radou a Úřadem policejního a kriminálního komisaře.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Foto: Mend.org.uk)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*