Muslim, který zastřelil čtyři cestující v tramvaji, napsal: „Dělám to pro své náboženství… Allahu akbar“

Muslim, který zastřelil čtyři cestující v tramvaji, napsal: „Dělám to pro své náboženství… Allahu akbar“

Gokmen Tanis: „Dělám to pro své náboženství.“

Papež František a řada západních nemuslimských politických vůdců: „Ne, neděláš. Nerozumíš svému mírovému náboženství. “Nizozemští státní zástupci: „Může to být terorista, ale jsme si jisti, že je duševně nemocný: „Brzy bude přijat do specializovaného centra, aby podstoupil psychologické vyšetření“. A budeme se i nadále snažit zjistit jeho motiv: „Prokurátoři uvedli, že jejich vyšetřování bude pokračovat ve snaze zjistit, co se přesně stalo v tramvaji a kolem ní, Tanisův motiv…“

Tisková agentura Associated Press:

Nizozemští státní zástupci uvedli, že mají „silný náznak“, že muž obviněný z březnového zastřelení čtyř cestujících v tramvaji v centrálním městě Utrecht měl „teroristický motiv“.

V písemném prohlášení, které následovalo po předběžném slyšení u okresního soudu v Utrechtu, prokurátoři uvedli, že 37letý podezřelý Gokmen Tanis zanechal ručně psaný dopis v autě na útěku, v němž napsal v holandštině: „Dělám to pro své náboženství, zabíjíte muslimy a chcete od nás odvést naše náboženství, ale neuspějete. Alláh je velký. “…

Prokurátoři dodali, že jejich podezření z teroristického motivu také pramení ze dvou výroků, které Tanis dal vyšetřujícímu soudci předtím, než odmítl odpovědět na další otázky, a to kvůli skutečnosti, že zahájil palbu na lidi v tramvaji, které neznal.

Bude brzy přijat do specializovaného centra, aby podstoupil psychologické vyšetření, řekli prokurátoři. Očekává se, že jeho soud bude zahájen příští rok.

Prokurátoři uvedli, že jejich vyšetřování bude pokračovat ve snaze zjistit, co se přesně stalo v tramvaji a v její blízkosti, Tanisův motiv a možné zapojení dalších, i když dodali, že řekl, že jednal sám….
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*