Musíme snížit výrobu a spotřebu masa

Musíme snížit výrobu a spotřebu masa

Musíme se zamyslet nad tím, zda je nutné, aby každý rok zcela zbytečně umíraly miliony zvířat kvůli průmyslové výrobě masa a kvůli jeho nesmyslně velkému konzumu.

Ekonomika redukovala živé tvory na čísla ve statistice a výrobní surovinu pro potravinářský průmysl. Zapomněli jsme, že nakládáme se vnímajícími a cítícími živočichy, kteří mají potřeby, touhy, radosti i bolesti, podobně jako člověk.

Určitě si nepřejí být chováni v přeplněných halách, v těsných klecích, v krutých podmínkách dnešní velkovýroby orientované na minimalizaci nákladů, a už vůbec ne zabíjeni. Touží po radostném životě a svobodě, tak jako každý jiný, mají však smůlu, že to nemohou dát dostatečně najevo, ani se jich nikdo neptá.

 

 

 

Divím se, že ve 21. století stále přetrvává tento barbarský zvyk hodící se tak do doby kamenné. Národy s převahou buddhistického vyznání již celá staletí neúnavně ukazují, že lze žít plně vegetariánsky. Zabíjení jiných živých tvorů je kruté a těžko ospravedlnitelné a nezmění na tom nic, že je rozšířeno, ba i mediálně podporováno.

 

Zde bohužel stát trvale selhává a prosazuje chybnou politiku. S nedostatečnou zodpovědností zavírá oči nad páchaným zlem a nechává vytvářet obecný dojem, že je vše v pořádku. Společnost by přitom měla být vedena ke snižování konzumpce masa až na minimum, jak se na moderní společnost 21. století sluší a patří. V žádném případě by výroba masa neměla být masová a už vůbec ne dotovaná.

Divím se, že v tomto směru není mládež poučována od školních let, naopak je jim vnucována nepochopitelná víra, že zabíjení je prospěšné a zdravé. Chovejme se, prosím, jako lidé a jako vyspělý živočišný druh a usilujme o trvalé snižování produkce a spotřeby masa. Děkuji.

 

Ing. Ladislav Zelinka

kravy ve velkochovu

Pigs in gestation crates

slepice prumyslovy chov

Zdroj videa: https://www.youtube.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • „Touží po radostném životě a svobodě, tak jako každý jiný“ – A vy jste se jich jako ptal a oni vám odpověděli ? Asi těžko. Nepromítejte svoje touhy na jiné, když je ve skutečnosti neznáte.
  Tento problém není ve skutečnosti problém maso nemaso, je mnohem hlubší a týká se i zacházení s lidmi. Kdysi jeden debil vymyslel (jinak to asi nazvat nejde), že maximalizace výnosů, maximalizace efektivity produkce a maximální uspokojení potřeb obyvatel povede k všeobecné spokojenosti, ale tato myšlenka je vadná již v principu. V jakémkoli matematickém popisu reality je odchylka, přičemž čím se daný popis snaží popsat více skutečností, tím je odchylka větší. Ekonomové vpodstatě maximalizují a maximalizují, ale vůbec nevědí co ve skutečnosti maximalizují, protože chyba v jejich matematickém popisu světa je obrovská.
  Mnoho lidí by se mělo naučit být opět lidmi, nemaximalizovat produkci za každou cenu, nevyhazovat lidi z práce jen pro trochu nižší náklady, nesnažít se o extrémální řešení, neměstnat krávy k sobě aby se jim na 150 krav vyšla jedna další, „nemotivovat“ dělníky stresem jen aby měli produkci o 0,1% větší, protože důsledky tohoto jednání v jejich omezeném modelu prostě nevidí.

 • To EK: Myslím že minimálně v mém případě je to naopak, mě jako vegetariánce doslova vnucují masožravci myšlenku, že musím jíst maso, nebo jinak, že na to umřu. Někdy stačí říct jen jsem vegetarián a hned slyším odpověď ty jsi blbá. Vidím netoleranci spíše z druhé strany. Já nikomu nikdy vegetariánství nijak nevnucovala, člověk si na tohle musí přijít sám.

 • Dá se očekávat, že budou tlaky na omezení masa v našem jídelníčku. Vždyť Muslimům se u nás nelíbí i proto, že podstatnou část jídelníčku tvoří vepřové. Musíme naopak propagovat vepřové do všech jídel tak, aby Muslim měl u nás hlad a šel jinam. Vegetariáni jsou často blázniví fanatici, kteří se snaží svou „víru“ nutit všem ostatním. Naproti tomu normální lidé vegetariánům nic nenutí. Velkochovy jsou opravdu nedůstojné. Ne, co se týče zvířat, ale co se týče konzumentů. Hormony vyhnané maso končí na pultech a my to jíme. Aby se to prodávalo, zakazují se domácí zabijačky apod. Není nad doma vykrmené prasátko. Podporujme venkov a domácí chovy navzdory Babišovi.

 • · Edit

  bože to jsou zase žvásty. člověk se narodil jako všežravec, včetně svého zažívacího ústrojí, a člověk konzumuje především maso zvířat které si vypěstoval, tedy které by bez jeho úsilí prostě nevzniklo. s tím týráním do určité míry souhlasím – určitě je lépe i pro nás konzumovat maso bez stresových hormonů, chovat tedy zvířata aby byla v pohodě a když porazit / zabít / tak co nejrychleji.

 • Člověk se nenarodil jako dravec, ale bohužel se tak chová nejen v kanibalismu na zvířatech, ale i člověk člověku zabijákem. Kdo nemá soucítění se zvířaty, teda s nižšími tvory než jsme my, nemá soucítění ani s lidmi . Jen já, já, jenom já. Pojídání masa je velkým omylem, který člověk spáchal. Vždyť i každou chvíli odborníci referují na škodlivost toho nebo onoho druhu masa, ale člověku neprospívá žádné maso. Jeho trávení a střeva nejsou přizpůsobeny k trávení této potravy. A to je jen zdravotní stránka, ale co když si uvědomíme týrání těchto zvířat, které se bojí, cítí jako my, ale my mu připravujeme velkokapacitní koncentrační tábory . Podívejte na slepice, které jsou chovány v klecích jak lidská bytost je dovede zmrzačit, jen aby z nich měla co největší užitek. Snad v nové době se bude rodit více dětí, které již budou mít sociální cítění a budou si vážit zvířat a ne je zabíjet. Že je to normální a přirozené na to si musí každý přijít sám a stane se mu to samozřejmostí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*