Musíme prohlásit, že Evropa patří především těm, kteří zde žijí, tvrdí Douglas Murray

Musíme prohlásit, že Evropa patří především těm, kteří zde žijí, tvrdí Douglas Murray

Musíme jednat nyní, znovu získat kontrolu nad situací a prohlásit, že Evropa patří především těm, kteří zde žijí, a nemůžeme z ní udělat domov každého dalšího, řekl britský autor Douglas Murray maďarskému deníku Magyar Hirlap po konferenci Budoucnost Evropy.

Podle Murraye je každá země s prosazenými hranicemi do určité míry démonizována. Řekl, že úloha George Sorose v migrační krizi je „strašná“.

Na otázku o obviněních maďarské vlády z antisemitismu dodal, že „plakát loutkového mistra“ opravdu dává příležitost ke kritice a vláda již za to zaplatila cenu. Murray zdůraznil, že na druhé straně to byl Berlín, nikoliv Budapešť, kde byl napaden mladý muž, protože měl na sobě jarmulku.Zdůraznil, že Brusel se z Brexitu nepoučil a nedostatečná reakce z jejich strany je nejlepším důvodem pro britské rozhodnutí. Murray dodal, že vedení EU by mělo být flexibilnější, ale oni jsou neohební a jejich jediná odpověď je „více EU“.

Murray sdílí podezření států V4 ohledně migračních kvót, protože mají důvod si myslet, že to nebylo jednorázové řešení. Podle autora by měl být rok 2015 varováním a Evropa by se měla připravovat na mnohem větší krizi, kterou je migrace z Afriky, ale neděje se tak a výsledek může být katastrofální.

V rozhovoru pro 888.hu, Murray uvedl, že to nebyla Angela Merkelová, ale Viktor Orbán, který správně v roce 2015 vyhodnotil situaci. Podle autora má Orbán ohledně kontroly hranic pravdu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*