Musí se vrátit: Orbán vyzývá k deportaci nelegálních migrantů zpět do Afriky

Musí se vrátit: Orbán vyzývá k deportaci nelegálních migrantů zpět do Afriky

Maďarský premiér Viktor Orbán uvedl, že nelegální přistěhovalci v Itálii musí být deportováni zpět do Afriky, místo toho, aby se stěhovali na další místa v Evropě a že Maďarsko je ochotno s tímto procesem pomoci.

Orbán hovořil během tiskové konference po setkání s italským ministrem vnitra Matteem Salvinim, který se v posledních dnech dostal pod palbu kritiky za to, že odmítl dovolit více než 100 africkým migrantům vystoupit z lodi zakotvené v Catanii.Na otázku, zda mají být migranti přesídleni z Itálie do jiných zemí EU, Orbán řekl, že je třeba je poslat domů.

„Měli bychom je poslat zpět, místo toho je přemisťovat,“ řekl a dodal, že něco jiného by znamenalo, že „pašeráci lidí vyhráli“ a „přistěhovalci budou nadále přicházet v dalších vlnách.“

Orbán uvedl, že nelegální migrace je nejdůležitější otázkou, jíž Evropská unie čelí a že Maďarsko je „napadáno“ Bruselem, protože země ukázala, že je možné migranty zastavit na zemi s odkazem na plot postavený na maďarských hranicích se Srbskem a Chorvatskem.

Bylo by možné, uvedl Orbán, aby Salvini dokázal, že migranti mohou „také být zastaveni na moři“. Orbán vyzval Salviniho, aby „neustoupil“ a slíbil pomoc Maďarska v ochraně italských hranic. „Bezpečnost Evropy závisí na jeho (Salviniho) úspěchu,“ uvedl.

Orbán dále uvedl, že bruselská politika týkající se migrace, zejména ta z Německa, Francie a Španělska, byla zaměřena na „lepší řízení“ přílivu migrantů, zatímco Visegrádská skupina – která se skládá z Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky – chce nelegální migraci úplně zastavit.

Jiní představitelé italské vládní koalice uvedli dříve ten den, že finanční prostředky EU do Maďarska by měly být zastaveny, protože země nereagovala na „žádost o pomoc“ Itálie při stěhování migrantů.

 

Salvini popsal setkání s Orbánem jako jednu z „dlouhých sérií schůzek ke změnám osudu Evropy“ a řekl, že obě země jsou „blízko k historickému průlomu na úrovni kontinentu.“

Jak Orbán, tak Salvini naštvali Brusel kvůli jejich proti-migrační rétorice a odmítání spolupracovat s požadavky EU. Orbán označil migranty v Evropě za „muslimské útočníky“, kteří nejsou podle něj pravými uprchlíky, zatímco Salvini uvedl, že je připraven být zatčen za svou obranu italských hranic.

 

(Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: AP)            
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*