Multikulturní Marseille je nejnebezpečnějším městem Evropy, odhaluje studie

Multikulturní Marseille je nejnebezpečnějším městem Evropy, odhaluje studie

Nový průzkum ukázal, že jižní francouzské město Marseille je nejnebezpečnějším městem v Evropě, odhaluje zpráva deníku Francie3.Účastníci studie byli mimo jiné požádáni, aby posoudili míru zločinu, zda se cítí bezpečně, když jdou po ulici a zda se obávají, že budou okradeni nebo napadeni.

Studie provedená společností Numbéo tvrdí, že je největší svého druhu v online databázi. Ve výsledcích se objevují dvě francouzská města v prvních deseti nejnebezpečnějších evropských městech.

Marseille je studií označeno za nejnebezpečnější město v Evropě, přičemž Paříž je na osmém místě. Obě města mají velkou multikulturní populaci.

Přibližně 40 procent osob v Marseille ve věku do 18 let má kořeny v Maghrebi (severozápadní Afrika) s nejméně jedním rodičem přistěhovalců. Podobně je na tom i Paříž, která má velkou populaci ze stejného regionu a ze subsaharské Afriky.

Ve studii se po Marseille objevují tři italská města: Neapol (2. místo) a Catan (3. místo) – oba města v jižní Itálii, kde stále existuje vliv mafie.      

Severní italské město Turin je označeno jako čtvrté nejnebezpečnější město v Evropě, po němž následuje Kristiansand v Norsku.

Marseille je nyní známá svým organizovaným zločinem, nepokoji a prodejem drog. V květnu napadl francouzskou policii ve městě gang ozbrojený puškami Kalašnikov.

O měsíc později policie v Marseille odbourala masivní pašování drog. K zahájení operace v „La Castellane“, jedné z nejnebezpečnějších částí města, bylo zapotřebí asi 250 policistů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*