Multikulturní Brusel má 3-4 krát více případů tuberkulózy než zbytek Belgie

Multikulturní Brusel má 3-4 krát více případů tuberkulózy než zbytek Belgie

Podle údajů bruselských ministrů Alaina Marona a Elke Van den Brandta má belgické hlavní město třikrát až čtyřikrát více nových případů tuberkulózy než zbytek země, přičemž se to týká zejména žadatelů o azyl.

Průměrná míra nemoci v Belgii je 8,6 na 100 000 lidí, v Bruselu je to 29,5 případů na 100 000 lidí, přičemž město představuje letos 36% všech nových případů tuberkulózy (TB) v zemi. Tato čísla od roku 2014 neustále rostou.Data přišla na žádost poslankyně Bianky Debaetsové, členky Křesťanské demokratické a vlámské strany (CD-V), která sdělila sdělovacím prostředkům: „Městský kontext samozřejmě zvyšuje riziko určitých nemocí, ale skutečnost, že třetina případů hlášených v Belgii je soustředěna v Bruselu, je významná. “

Paní Debaetsová upozornila na vysokou prevalenci této choroby mezi žadateli o azyl žijícími v hlavním městě a uvedla: „V období od července 2017 do května 2019 bylo mezi uprchlíky v Maximiliánském parku diagnostikováno 45 případů tuberkulózy.“

Zdravotníci v Evropě již léta varují, že tuberkulóza je skutečným problémem mezi migrujícími populacemi vstupujícími do různých zemí na celém kontinentu.

V roce 2015 dr. Masoud Dara ze Světové zdravotnické organizace (WHO) řekl deníku Breitbart London, že až 80 procent případů tuberkulózy v evropských zemích jer mezi populací migrantů.

„U populace migrantů, zejména pokud pocházejí ze zemí subsaharské Afriky, kde je míra infekce TBC poměrně vysoká – v některých zemích je to až 1 000 na 100 000 obyvatel populace, je větší pravděpodobnost mít tuto nemoc,“ řekl.

V Německu v roce 2017 žadatel o azyl, který navštěvoval děti v mateřské škole, byl nakažen TBC, což vedlo rodiče a další k obavám, že mohl nakazit až 18 dětí.

Jak se počty migrantů začnou znovu zvyšovat, mnozí se obávají, že budou mít nejen vysoký výskyt nemocí, jako je tuberkulóza nebo svrab, ale budou také nositeli koronaviru.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*