Můj život stojí 72.500.000,-Kč

Můj život stojí 72.500.000,-Kč

Na úvod si dovolím zkopírovat úvod ke článku staršího data z Novinky.cz: „Zeman se ostře pustil do propuštěných dívek. Nesetká se s nimi.

Dvě unesené Češky, Antonie Chrástecká a Hana Humpálová, se cestou autobusem přes nebezpečná kmenová území v Pákistánu dopustily hlouposti a svým jednáním způsobily starost nejen svým rodinám, ale i České republice. Prohlásil to v neděli 29. března 2015, 18:13 na Frekvenci 1 prezident Miloš Zeman.“

Jsem vdaná. Muž si mě ode dneška nesmírně cení. Cenil si mě sice ještě dříve, ale teprve teď to má grády. Já se mám. No, já si jeho vlastně cením také. Vždyť máme jeden druhého a 1+1 tvoří celek. A celek, to jako já a můj muž, stojí 145.000.000,-Kč. Hééč! Takže milí vědátoři a matematikové, je zde zlom v matematické vědě a zkuste mi odporovat a dám vás k soudu za diskriminaci.

 Hana Humpálová a Antonie Chrástecká na snímku zveřejněném tureckou humanitární organizací IHH
Hana Humpálová a Antonie Chrástecká na snímku zveřejněném tureckou humanitární organizací IHH

Jak jednoduché. Přejede mě opilý řidič, dostanu 72 a půl milionu odškodného. Nebo mi na hlavě přistane kus cihly z polorozpadlého domu RPG nebo z domu v majetku obce a RPG nebo obec, potažmo stát, potažmo všichni plátci daní mi zaplatí 72 a půl milionu. Lékařům se nepovede má operace kyčlí a já umřu. Nemocnice mi zaplatí 72 a půl melounu a to i bez soudu. Teda ne mě, ale mým dědicům.

Nezaplatí? Jednoduché. Svého času prezident Klaus podepsal a vláda odsouhlasila antidiskriminační zákon. Předpis č. 198/2009 Sb.

I přesto nezaplatí? V tom případě tím stát poruší nejen antidiskriminační zákon, ale i listinu základních práv a svobod, Předpis č. 2/1993 Sb., Hlava I. čl. 3 odst. 1 a odst. 3; Hlava II. čl. 6 odst. 2; Hlava V. čl. 36 odst. 2 a 3.

Vyplacením výkupného teroristům vláda stanovila cenu za lidský život. Neodvratně. A neoddiskutovatelně. A proto se tím musí řídit i soudy.

Nemám pocit, že bych byla nějak výjimečná, ale také nejsem pouze stroj na práci a placení daní. Jsem prostě jen člověk. Ale dvě hloupé Češky, Antonie Chrástecká a Hana Humpálová jsou vyjímečné. Právě jen tou svou hloupostí. Proč ony dvě mají tu výsadu, že za ně složí stát takovou sumu. Kdybych měla tu moc, dala bych jim povinnost peníze za jejich výkupné v celkové částce 145.000.000,-Kč zaplatit státu zpět. Ale nemám ji, tak jako i vy ne. A proto budou miliony scházet na kvalitu zdravotní péče, kvalitní učitele a podobně. O naposledy rozhodnuté částce k důchodům raději pomlčím. Co ony dvě udělaly za svůj krátký život pro naši zemi. Ptám se! Haló, ví to někdo, čím si to holky zasloužily?

 

Pokud má někdo smíšené pocity při čtení tohoto článku, vězte, že se odkazuji na LZPS Oddíl 2 čl. 17 odst. 1 a 2.

Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Můj život stojí 72.500.000,-Kč

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*