„Muhammed“ byl v roce 2017 třetím nejoblíbenějším jménem dítěte v Rakousku

„Muhammed“ byl v roce 2017 třetím nejoblíbenějším jménem dítěte v Rakousku

Rostoucí muslimská populace Evropy se překvapivě odhaluje. Jméno Muhammed se v roce 2017 stalo třetí nejoblíbenější jméno dítěte v Rakousku.                   

Rakouský deník Kronen Zeitung oznámil tyto statistiky z roku 2017 v pátek, přičemž jméno Muhammed se dostalo na třetí místo, těsně za tradičními mužskými jmény „Alexander“ a Maximilian“.

Pro statistické účely byly různé pravopisy stejného jména seskupeny dohromady, takže jména Muhamed, Muhammet, Mohamad, Mohamed a Muhammad byla všechna považována za stejná jména jako Elias, Elijah and Eliyas.

U dívčích jmen jsou podle statistik zveřejněných Městským oddělením 23 nejoblíbenější Sophie, Sara a Anna.

Nejběžnější jména dětí jsou ukazatelem kulturních změn, vysvětluje deník.

Například v roce 1968 byly nejčastějšími jmény u dívek Sabine, Claudia a Petra a nejčastějšími jmény u chlapců Thomas, Andreas a Christian. V poválečných letech se na vrchol seznamu dostaly u chlapců jména Franz, Peter a Karl, zatímco Christine, Brigitte a Elisabeth byly nejoblíbenějšími jmény u dívek.Muslimská populace Velké Británie narostla natolik, že jméno Muhammad se dostává na vrchol každý rok poprvé od roku 2011 v celé Anglii a Walesu, přičemž se také berou v úvahu drobné odchylky v pravopisu.

V Rakousku jsou tyto zprávy zvláště významné s ohledem na dějiny nepřátelství mezi rakousko-uherskou říší a osmanskými Turky.

V září roku 2016 katolický arcibiskup ve Vídni kardinál Christoph Schönborn prohlásil, že konečným cílem mnoha muslimů je dobytí Evropy.

„Evropa je na pokraji ztráty svého křesťanského dědictví,“ řekl Schönborn a dodal, že tato ztráta je „nejen ekonomická, ale především lidská a náboženská.“

„Bude to islámské dobytí Evropy?“ Zeptal se kardinál během homilie v katedrále svatého Štěpána. „Mnoho muslimů to chce a tvrdí: Evropa skončila,“ uvedl.

Kardinálovo prohlášení mělo ještě větší význam, protože přišlo v době oslavy katolického svátku „Svatého jména Marie,“ který se koná ve vděku za osvobození Vídně od osmanských Turků.“

Bitva ve Vídni, mezi spojeneckými křesťanskými silami a 90 000 islámskými útočníky, se uskutečnila 11. a 12. září 1683 a zaznamenala obrat v 300letém evropském boji proti islámu.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Associated Press)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Muhammed“ byl v roce 2017 třetím nejoblíbenějším jménem dítěte v Rakousku

  • O cem to svedci? O naprosto chybejici znalosti Islamu. Asi chteji, aby jejich synove byli pedofilove, polygamiste a vrazi.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*