Možná nebude za pět let na Středním východě ani jeden křesťan,

Možná nebude za pět let na Středním východě ani jeden křesťan,

pravil v rozhovoru pro Svět bez obalu zahraniční komentátor HN Marek Hudema. Co všechno tedy způsobil vpád USA do Iráku?

Totální rozvrat oblasti v intencích výroku Henryho Kissingera, Clintonova a Fordova ministra zahraničí a poradce pro zahraniční politiku židovsko německého původu, ve kterém uvádí, že pro Ameriku jsou podstatné její zájmy, nikoliv přátelé či nepřátelé. Zájmem USA tedy v žádném případě není soulad mezi národy, nýbrž co lze z jejich území vydobýt. Vidím rozdíl mezi Hitlerovým úsilím dobýt celý svět a americkými hrátkami na světovém dění pouze v tom, že Hitler šel do útoku napřímo vojensky, kdežto Amerika podněcuje po desetiletí války na cizích územích a veřejnosti pak předhodí nějaký ubohý zástupný důvod svého vpádu, když jde rozvrácenou zemi „zachraňovat“, tj. urvat si maximální díl z vítězství a zároveň udržovat na území další potencionální nepokoje.

Pokořený Irák v oblasti trvalého velkého pnutí především mezi muslimskými Sunnity a Šíity, výcvik a vyzbrojování bojůvek na Blízkém východě podle vlastního výběru ze strany USA, pikle v Lýbii a další poťouchlosti vyústily do vzniku IS.

V současnosti jsme svědky vytlačení IS z Mosulu, kde byl v r. 2014 vyhlášen chalifát a stejný vývoj se očekává i v syrské baště IS Rakka. Nastává otázka, jak se bude vyvíjet život uprchlých Syřanů po návratu z exilu do jejich domovů. Marek Hudema uvedl, že sunnité přijali v obsazených městech IS s nadšením a je tedy pochopitelné, že poté, co radikálové z IS varovali všechny jinověrce před pronásledováním a smrtí, takže museli uprchnout, obyvatelé těchto sídel si přivlastnili majetky uprchlých a nebudou ochotni je vydávat zpět, neboť muslimský svět je o zabírání území, obracení na pravou víru nebo smrt či absolutní absenci vědomí o tom, že přivlastnění cizího majetku je totální parazitování.

Nejpočetnější skupina jinověrců v Sýrii jsou křesťané, cca 1,5 milionu lidí a znalci předpokládají, že do pěti let nebude na blízkém východě chtít žít z pochopitelných důvodů jediný křesťan. Očekává se, že se budou snažit přesídlit kamkoliv do Evropy, Austrálie, Ameriky, aby přežili. My jsme se tu pokoušeli zachraňovat před nějakou dobou pár iráckých křesťanů, kteří ale odmítli bydlet v přemalovaném kravíně a zřejmě se jim podařilo vklínit se mezi potřebné v Německu. I pokud je mezi iráckými křesťany většina takto mentálně vybavených chytráků, svět je schopen absorbovat tento 1,5 milionu lidí. Co je však z celého průběhu nad slunce jasné je, že blízkovýchodní populace je nezvladatelná, nelze po ni požadovat nějaké námi akceptované morální hodnoty jako je právo na život, víru/nevíru, nezbytnost vytvářet hodnoty a teprve potom pořizovat majetek atd., atd. Lze si pouze přát, aby se v průběhu staletí muslimové své násilné podstaty vzdali. Na druhé straně však, díky nekompatibilnosti muslimské a křesťanské kultury se nedaří USA její světovládné plány, a tak vlastně jakási rovnováha stále trvá, byť na velmi podivném základě.

Rozhovor s komentátorem je na adrese https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/vrati-se-uprchlici-do-svych-domovu-az-padne-islamsky-stat-33787?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
Reklama

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*