Možná existuje další vynašeč NSA, spekulují experti

Možná existuje další vynašeč NSA, spekulují experti

Na německých stránkách byla zveřejněna analýza kódu XKEYSCORE patřící Národní bezpečnostní agentuře NSA, která se nezdá být od Edwarda Snowdena a podněcuje spekulace mezi odborníky, že může existovat další vynašeč americké špionážní agentury NSA.

Německá veřejnoprávní televize ARD uvedla ve čtvrtečních zprávách, že NSA za pomocí jejich data shromažďujícího programu XKEYSCORE tajně sleduje uživatele internetu, kteří hledají informace o softwaru, aby zůstali skrytí on-line.

Tato zpráva obsahuje podrobnosti o konkrétních pravidlech psaných pro XKEYSCORE, které sbírají IP adresy uživatelů programů na ochranu soukromí, jako je anonymní síť Tor network.

NSA informátor Edward Snowden Foto : presstv.ir
NSA informátor Edward Snowden Foto : presstv.ir

TOR network byl populární pro aktivisty bojující za práva a snažící se, aby jejich aktivity unikly pronásledování od svých vlád, jakožto byl populární mezi hackery, kteří se snaží, aby jejich nelegální činy utajili a také pro lidi, kteří se snaží ukrýt své konverzace na chatu.

Ve zprávách německého vysílání se nezmínili, zdali získali XKEYSCORE kód NSA od informátora Edwarda Snowdena.

Odborníci se domnívají, že to naznačuje, že by mohl existovat další vynašeč na NSA, který poskytuje informace sdělovacím prostředkům.

Národní bezpečnostní expert řekl, že věří, že tento únik musel přijít z jiného zdroje, jelikož tento kód nebyl obsahem dokumentů od Snowdena, které osobně viděl.

Další expert Bruce Schneider, který měl také prozkoumat dokumenty od Snowdena, souhlasil a uvedl : „ Něvěřím, že to pochází z dokumentů od Snowdena….Myslím, že je tam druhý vynašeč.“

Snowden začal vypouštět utajované zpravodajské dokumenty v červnu 2013 a odhaluje tím rozsah špionážní činnosti NSA.

Ukázal světu, jak špionážní agentura shromažďuje záznamy telefonních hovorů miliónů Američanů a cizinců, jakožto i hovory politických lídrů po celém světě.


Snowden uprchl ze země, aby zabránil následkům za jeho špionáž. V srpnu mu Rusko udělilo azyl na dobu jednoho roku.

Někteří analytici tvrdí, že existence potencionálního druhého zdroje znamená, že Snowden mohl inspirovat některého z jeho bývalých kolegů, kteří mohou odhalit důležité informace o činnosti špionážní agentury.

zdroj : http://www.presstv.ir/detail/2014/07/03/369762/is-there-a-second-leaker-at-nsa/

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*