Moudrý „prostý“ lid rozhodl. Ustojí „elita, kavárna a vítači“ svoji prohru?

Moudrý „prostý“ lid rozhodl. Ustojí „elita, kavárna a vítači“ svoji prohru?

Mohutná podpora „tradičních“ médií, obrovská finanční podpora, agresivní rétorika na všech frontách a nic jim to nebylo platné.

Naštěstí a pro tentokrát !

Ale viděli jsme to po parlamentních volbách. Po výpadku při sčítání hlasů se zázrakem do sněmovny dostala TOP09 a STAN. U KDU-ČSL to také bylo jen tak tak … (Vše, co státní orgány povolily přepočítat, bylo odlišné od prvotního sčítání. Tu více, tu méně, ale odlišné. Celkový přepočet a kontrola všech hlasů však povolena nebyla.)

Rétorika těchto stran je však taková, že zjevně vůbec nejsou ochotni přijmout realitu voleb, tedy svoji prohru. A kopou, špiní a šíří nenávist a zlo.

A všichni zástupci těchto stran se v prezidentské volbě semkli kolem účelově vytvořeného lídra Jiřího Drahoše a tlačili jej všemi možnými způsoby do prezidentského křesla.

Jejich obrovská snaha a energie vyšly vniveč a lze důvodně očekávat, že naprosto odmítnou realitu prohry stejně, jako v parlamentních volbách.

„Spodních“ deset milionů lidí to snad vidí.

A hlavně doufám, že si to budou pamatovat ke všem dalším volbám.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Moudrý „prostý“ lid rozhodl. Ustojí „elita, kavárna a vítači“ svoji prohru?

  • Elita, kavárna a vítači svoji prohru neustojí a protože se zřejmě nudí budou dělat odboj. Přitom někteří známí umělci jako např. Hřebejk mluví o demokraticky uvoleném prezidentovi jako nevzdělaná primitivní hovada. Nedají pokoj a nedají pokoj a pořád budou otravovat a nic nedělat .

  • Kdyby Drahoš nevyvinul iniciativu a nemluvil v posledních minutách debaty na ČT dle svého, kdyby zůstal u naučených frází, mohl možná volby vyhrát. Ale ukázalo se, že nemá vlastní myšlenky a názory. Lidé se tedy rozhodovali podle toho, kdo ho podporuje. I když Zemana nemusím, rozhodně bych považoval zvolení Drahoše za katastrofu. Prezident by byl pod vlivem Kalouska a jemu podobných. To by bylo velice zlé.
    Pro příští prezidentské volby doufám, že budou kandidovat jen osobnosti, které se nemusí občanům představovat, že nevyplave zase nějaký Drahoš jako bílý kůň politických zoufalců, kteří už se ani nemohou ukazovat na veřejnosti.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*