Moskva: „Západní sankce ve skutečnosti brání repatriaci syrských uprchlíků“

Moskva: „Západní sankce ve skutečnosti brání repatriaci syrských uprchlíků“

Západní sankce proti Damašku brání návratům syrských uprchlíků, řekl ruský náměstek ministra zahraničí Michail Bogdanov.    „Je to velmi důležitá otázka: rehabilitace syrské ekonomiky, problém je překonat jednostranné západní sankce proti Sýrii, což je velmi důležité pro návrat uprchlíků do Sýrie,“ řekl náměstek novinářům.

Sankce byly uloženy západními zeměmi prakticky od začátku konfliktu v arabské zemi, aby vyvinuly tlak na syrské orgány.

Sýrie je ve válce od března 2011. Vládní jednotky jsou konfrontovány ozbrojenými imperialistickými opozičními skupinami a teroristickými organizacemi, jako je ISIS, Fronta an-Nusrá a Al-Kájda.

Řešení konfliktu probíhá na dvou frontách: v Ženevě pod záštitou OSN a v Astaně ze strany Ruska, Turecka a Íránu.

V současné době jsou vysídleny milióny Syřanů, z nichž většina vnitřně. Milióny jsou vysídleny v Jordánsku, Libanonu, Turecko a v Evropě s tím, že bohaté arabské země, které financují opoziční skupiny, jako je Saúdská Arábie a Katar, hostí jen několik uprchlíků.

Turecko přesídluje uprchlíky zpět do Sýrie, ale často do oblastí, ve kterých kdysi byli ve většině Kurdové, jako je africký region v provincii Aleppo. Je to proto, že Turecko by spíše preferovalo demografický posun v prospěch Arabů v pohraničí, protože většina Kurdů v Sýrii a Turecku podporuje Kurdskou dělnickou stranu (PKK), skupinu uznanou za teroristickou organizaci jak Ankarou, tak Washingtonem. Nicméně, navzdory tomu, že Washington uznává PKK za teroristickou organizaci, nadále financuje a podporuje jednotky YPG, které jsou syrskou pobočkou PKK.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*