Moskva nedovolí, aby se viníci pádu malajsijského Boeingu vyhnuli odpovědnosti

Moskva nedovolí, aby se viníci pádu malajsijského Boeingu vyhnuli odpovědnosti

Rusko nechápe, proč Západ neprojevuje zájem o vyšetření příčin havárie malajsijského Boeingu na Ukrajině. Rozhovory s věží nebyly zveřejněny. Data z černých skříněk také. Vzniká dojem, že se Kyjev a jeho političtí partneři nepokoušejí zjistit, ale utajit viníky tragédie.

Nebyla ještě identifikována a pohřbena všechna těla zahynulých v katastrofě nad Donbasem, ale svět jakoby zapomněl na toto neštěstí. Toto téma chybí ve zprávách západních masmédií. Není posuzováno na zasedáních mezinárodních organizací. Nemáme odpověď na žádnou otázku, ale nikoho to neznepokojuje, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov:

– Vzniká dojem, že všichni ostatní ztratili zájem o vyšetřování. Po prvních prudkých, téměř hysterických obviněních na adresu Ruska a domobranců nastalo ticho. V podstatě projevuje jenom Rusko zájem o tento nejvážnější problém.

RIA Novosti. Andrei Stenin
RIA Novosti. Andrei Stenin

Letadlo malajsijských aerolinií vykonávalo 17. července let z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Mezinárodní vzdušný koridor vedl přes válčící Ukrajinu, Boeing nečekaně změnil parametry letu, přemístil se do zóny aktivních bojových akcí a snížil výšku. Zřítil se na území kontrolovaném Donbasem. Proč byl změněn kurs? Odpověď na tuto otázku může poskytnout záznam palubních zapisovačů, které se výborně zachovaly a byly předány Velké Británii.

Projasnit situaci mohou záznamy hovorů leteckých dispečerů, kteří v tento den řídili let malajsijského letounu. Ba i samotní zaměstnanci pozemních leteckých služeb by mohli hodně toho říci o příčinách tragédie. Jenže všechno je přísně tajné. Příbuzní obětí a veřejnost zemí, jejichž občané zahynuli při havárii, mlčí a trpělivě čekají, až jim někdo řekne, čí vinou zahynulo 298 lidí, poznamenal expert z ruského Ústavu strategických bádání Aždar Kurtov:


– Nevím, proč příbuzní obětí mlčí. Možná, že ani nemlčí, prostě jejich hlasy nejsou slyšet. Ale proč mlčí státní a soukromá média západních zemí, je celkem jasné. Tato média jsou kontrolována příslušnými vládními strukturami přes daňový systém, přes administrativu. Nejspíš byl vydán rozkaz, aby projednání toho tématu bylo ukončeno.

Avšak Kyjevu a jeho ochráncům se nepodaří ututlat tento incident a zbavit odpovědnosti viníky katastrofy. Moskva hodlá usilovat o zjištění pravdy, prohlásila se vší odpovědností hlava ministerstva zahraničí RF Sergej Lavrov.

zdroj : http://czech.ruvr.ru

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*