Moji milí přátelé, slované, bratři a sestry,

Moji milí přátelé, slované, bratři a sestry,

Dovolte mi dnes malé zamyšlení. Vaše skvělé a upřímné ohlasy jsou plné lásky k naší malé krásné zemi. Plné odhodlání svou zemi a národ bránit. Současná vládní politika však vlastenectví a jeho projevům není nakloněna.

Naopak, každý, kdo se projeví jako skutečný vlastenec, je ihned označován za extrémistu, rasistu, nácka, xenofoba… A to vše se děje za podpory médií, která nám záměrně lžou. Médií, které ovládají zdejší mocenské síly. Nevím, jak vám, ale mě to silně připomíná dobu nedávno minulou, dobu, kdy každý projev, který byl v rozporu s vládní politikou byl označován jako protistátní čin a byl trestán.

Tohle je tedy demokracie? Vracíme se snad do totality? Budou pořádány novodobé „hony na čarodějnice“? Budou se tedy lidé, kteří mají silné národní smýšlení, nuceni  uchylovat do ilegality? Vracíme se snad do dob politických vězňů? Budou se česky psané knihy vydávat jako samizdaty? Před rokem 1989 se emigrovalo na západ. Kam, ale půjdeme dnes? Nenapadá mě jiný stát než Rusko. Je to vlastně paradox.

svaty vaclav

Jenže my přece chceme žít ve své vlasti, kde jsme se narodili. Jsme hrdi na to, že jsme příslušníky našeho národa, jsme hrdi na náš národní jazyk, jsme hrdi na naši národní kulturu. Máme právo na svou vlast, jazyk i kulturu. A my své právo budeme bránit, ať se to těm nahoře líbí, nebo ne. Jsme potomky Žižkovými, Husovými… Není na světě tak veliké vězení, kam by mohli zavřít celý náš národ. Proto tedy vzkazuji všem, kteří nás zastrašují, vyhrožují nám, uráží nás. Pamatujte, my se vás nebojíme a budeme svá práva bránit.

Zkusme se nyní na chvilku zamyslet spolu s Janem Husem, který hlásal „Hledej pravdu, slyš pravdu, miluj pravdu, mluv pravdu, drž se pravdy, braň pravdu až do smrti, protože pravda tě osvobodí od hříchu, od ďábla i od smrti…Nejmilejší, žijte podle poznané pravdy, která vítězí nad vším a mocná je až navěky.“

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Moji milí přátelé, slované, bratři a sestry,

  • Jsem Vlastenec tak že není co řešit!!!Takže když bude potřeba budu naší vlast bránit do posledního dechu!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*