„Moje utrpení je nesnesitelné“: Nizozemská přeživší znásilnění ukončila svůj život legální eutanazií

„Moje utrpení je nesnesitelné“: Nizozemská přeživší znásilnění ukončila svůj život legální eutanazií

17letá dívka z Nizozemska, která přežila sexuální zneužívání, ukončila svůj život ve státem schváleném programu eutanazie po celoročním boji s depresí a duševní nemocí.

Noa Pothovensi za pomocí kliniky ukončila svůj vlastní život ve svém domě v Arnhemu. Sebevražda je v zemi legální podle zákona o ukončení života a asistované sebevraždy z roku 2001, ale vyžaduje souhlas lékaře, který musí učinit závěr, že pacientova úzkost je nesnesitelná.Den před svou smrtí se Pothovenová podělila o své rozhodnutí s více než 10 000 následovníky na svém Instagramu.

Foto: Instagram

„Během maximálně 10 dnů zemřu,“ napsala. „Po letech bojů a bojů je konec. Na chvíli jsem přestala jíst a pít a po mnoha rozhovorech a posudcích bylo rozhodnuto, že budu osvobozena, protože mé utrpení je nesnesitelné. Je to hotové.“

Pothovenová blogovala o problémech svého duševního zdraví a psala o svém boji s depresí v autobiografii, jež získala ocenění „Vítězství a učení.“ V této knize nezletilá dívka také popisovala detailní zážitky ze sexuálního zneužívání a znásilnění s tím, že se kvůli studu léta ukrývala doma.

Ačkoli eutanazie zůstává vysoce kontroverzní, každý rok prochází touto procedurou více lidí. Podle nejnovějších údajů bylo v roce 2017 v Nizozemsku více než 6500 asistovaných sebevražd, což představuje 8% nárůst oproti předchozímu roku. Eutanazie je legální také v Kanadě a Belgii.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*