Moje tolerance vůči Bohoušovi skončila

Moje tolerance vůči Bohoušovi skončila

Prvoinstanční soud napařil paní Vitáskové 8,5 roků za to, že údajně vytvořila takové podmínky pro solární elektrárny bratrů Zemkových, aby byly neoprávněně provozovány.

Nechci se vměšovat do procesu, ke kterému mám informace pouze z médií. Jsem však přesvědčena, že celá kauza Vitásková je pomsta solárních baronů za to, že paní Vitásková po prostudování principů, na kterých byly stanoveny nehorázné poplatky pro solární byznys, nasadila všechny páky pro to, aby se zvýhodnění cen pro solárníky postupně narovnalo a nebrala si přitom servítky.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka FOTO: Jan Handrejch, Právo
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka
FOTO: Jan Handrejch, Právo

Bohouš se dnes nechal slyšet (http://ekonomika.idnes.cz/nove-tarify-elektriny-eru-09y-/ekonomika.aspx?c=A160222_180004_ekonomika_hro ), že návrh na změnu v tarifech za elektřinu je špatný a prý má být přepracován.

Celkem chápu logiku, že úsporná opatření na mnoha frontách, do kterých občané v posledních letech investovali, jsou pro distributory zlým snem, protože kdo bude platit rozvodné sítě, jejich údržbu, obnovu a modernizaci, když spotřebitelé budou čerpat převážně z vlastních zdrojů? Takže chápu i jejich tlak na ERÚ, aby s tímto vývojem nějak naložil a zajistil jim odpovídající ekonomickou budoucnost. Zřejmě společně vymysleli změnu, namísto spotřeby má podíl ceny za distribuci určovat velikost jističe. Tato změna však v konečném důsledku dopadne především na ty spotřebitele, kteří s elektřinou šetří, investovali do úsporných spotřebičů, případně si pořídili vlastní zdroje energie.

Tato situace je v kategorii „babo rad“ Záměrně jsem sledovala minulý týden pořad Máte slovo, ve kterém paní Vitásková vyslechla připomínky oponentů nového návrhu a vyjádřila se v závěru pořadu tak, že systém nespustí dříve, než budou vychytány všechny ekonomické dopady na sociálně slabé občany. Takže dnešní rádoby silácké kecy pana premiéra mě hodně zvedly ze židle. Už ho mohu vnímat pouze jako někoho, kdo vítězně vyje nad složitými potížemi, které má vynikající státní úřednice, které se jeho našeptávači  potřebují zbavit.

 

 

Olga Pavlíková

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Moje tolerance vůči Bohoušovi skončila

  • Sobotka je hrobník sociální demokracie. Dobře ví, že jde od koryta, takže bude hledat nové kamarády, kteří mu dají „vydělat“. S Bakalou se to provalilo, hledá jiné. Solární baroni budou od státu vymáhat „odškodnění“ za slíbené peníze a to bude i po prohraných volbách dobrý byznys pro Sobotku. Trochu sice „opisuje“ od Kalouska a Topolánka, ale účel světí prostředky.

  • Blíží se volby Bohúšu a se zaprodanými Socany to nevypadá dobře, takže šíříš v zemi zmatek, který jsi sám zavinil a snažíš se býti lidumil. Proč jsi nehájil na summituEU naši republiku od nechtěných muslimských darmožroutů. Vyjednal jsi jakés výhody pro placení soc.dávek ve V.B. pro čechy, kteří tam pracují a kolik lidí od nás má tu možnost tam asi sehnat práci? Jsi typický vychytralý demagog a populista. Když ti teče do bot, najednou jsou ti voliči dobřííí!!!!

  • Blíží se volby a bohouš se dělá hezkým.Bohužel skřetovi opět naletí lidé mentálně postižení a mdlého rozumu.Vitásková má taky máslo na hlavě.O jejím podivném jednání ohledně solárních elektráren byl pořad před pár roky v pořadu na vlastní oči a bylo tam popisováno přesně to za co teď je souzená,ale tehdy to hodili pod koberec.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*