Mohou USA někdy najít údajné neslavné „ruské hackery?“

Mohou USA někdy najít údajné neslavné „ruské hackery?“

Washington uvedl, že bude reagovat na útoky hackerů, kteří údajně pochází z Ruska. Mluvčí Bílého domu Josh Ernest ujistil, že „Spojené státy zajistí, aby byla naše přímo úměrná, ale je nepravděpodobné, že bude naše odpověď oznámena předem.“

„V otázce kybernetické bezpečnosti, stanovení zdroje agrese je nejtěžší úkol. Nejčastěji je prostě nemožné to udělat,“ řekl PhD v oboru politických věd, ředitel Taurického informačního a analytického centra v Risi, Alexander Bedritskiy kanálu Pravda.ru.

„Všechny tyto politické výroky jsou vytvářeny ve snaze vyvíjet tlak na Rusko bez jakýchkoli poskytnutých důkazů,“ dodal Bedritskiy.

„Existoval podobný příběh o čínských hackerech, a teď se hovoří a hackerech z Ruska,“ uvedl expert.

I kdyby USA nalezly nějakou skupinu hackerů, nemohou stanovit jejich příslušnost k jakékoliv zemi, uvedl Alexander Bedritsky.

„Když Američané tvrdí, že ukážou proporcionální odpověď na takové akce, to znamená, že jsou USA země, která uznává svou účast na kybernetických útocích. Mohou samozřejmě reagovat dodatečnými sankcemi, ale bude to takový krok, aby Rusko dále démonizovali. Rusko a USA se v Sýrii mohou dostat do přímé konfrontace, ale obě země nebudou na sebe navzájem útočit kvůli hackerům,“ řekl expert serveru Pravda.ru.

 

 

 

Loading...

Podobné články

Komentář “Mohou USA někdy najít údajné neslavné „ruské hackery?“

  • Zlodej krici chytte zlodeje! Lhat, demonizovat Rusko, obvinovat ho ze zlocinu, ktere nebyly dosud prokazany jako sestrel letadla nad Ukrajinou (Ukrajina, ani USA nevydaly sve informace, Rusove ano!), konvoj v Syrii (podle Ruska to byli teroriste a USA to vedi, vse zaznamenal jejich dron). Jak dlouho se lide nechaji klamat zlocinnymi USA?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*