Modelka zemřela několik dní po podání vakcíny od firmy AstraZeneca

Modelka zemřela několik dní po podání vakcíny od firmy AstraZeneca

Britská modelka Stephanie Duboisová zemřela na krevní sraženinu několik dní po podání vakcíny proti Covid-19 od společnosti AstraZeneca.

Podle řeckých médií utrpěla devětatřicetiletá Duboisová 14. května „vážnou trombotickou příhodu“ a musela být hospitalizována poté, co 6. května dostala první dávku přípravku proti Covid-19.

„Měla krvácení do mozku a byla v kómatu a pak v sobotu odpoledne zemřela,“ píše Cyprus Mail.Několik dní po očkování, Duboisová, která podle zdravotníků neměla žádné základní zdravotní potíže, popsala své pocity.

„Tak jsem dnes podstoupila očkování! Nesnáším jehly, dnešek nebyl výjimkou… A teď se cítím příšerně… pizza a postel pro mě,“ napsala na Facebooku.

Její stav se však brzy zhoršil; tělo se jí začalo mimoděk svíjet v křečích a začala mít potíže s dýcháním.

Duboisová zdokumentovala své příznaky na Facebooku a tvrdila, že věří, že na ní leze Covid-19.

„Probudila jsem se s pocitem, že je mi dobře, a pak jsem se během hodiny celá rozklepala, všechny klouby se mi sevřely a měla jsem co dělat, abych se nadechla, a byla jsem promrzlá na kost s neustávající bolestí hlavy a závratí,“ napsala Duboisová a dodala: „Byla jsem přesvědčená, že jsem dostala Covid!“

Později toho dne zveřejnila Duboisová aktuální teorii, že vakcína proti Covidu by mohla mít něco společného s jejím stavem.

„Nechala jsem si udělat krevní testy a určitě je tam něco divného, protože počet bílých krvinek je vysoký, ale nevědí, co to způsobuje,“ zdokumentovala.

„Zdejší doktoři jsou skvělí a v neděli se u mě zastaví, aby zjistili, jak se mám.“

„Možná mám vedlejší reakci na to, že mě minulý očkovali proti Covid, nebo možná ty vedlejší účinky ovlivnily můj imunitní systém a při tom jsem chytila něco jiného,“ uvažovala.

„Jsem úplně vyčerpaná, nemám energii a celé tělo mě bolí s bolavými a slabými klouby… ale je to lepší než ráno. Dnešní ráno mě opravdu vyděsilo, abych byla upřímná.“

Evropská agentura pro léčivé přípravky bude podle Newsweeku smrt vyšetřovat.

Rozšířené očkování vakcínou proti Covid od společnosti AstraZeneca nepolevovalo navzdory tomu, že více než desítka evropských zemí pozastavila distribuci kvůli zprávám o krevních sraženinách, nemluvě o několika úmrtích v Dánsku, Itálii, Rakousku, Jižní Koreji a Německu.

Americký úřad FDA se zatím stále rozhoduje, zda udělí firmě AstraZeneca povolení k nouzovému použití vakcíny jako Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Modelka zemřela několik dní po podání vakcíny od firmy AstraZeneca

  • · Edit

    Žádná vakcína není lepší a každý kdo ii podstoupí je sam pokusný subjektem a nic více!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*