Moc, i ta moc nad ženami, degeneruje, viz muslimský svět

Moc, i ta moc nad ženami, degeneruje, viz muslimský svět

Žena a muž jsou dva protějšky a každý z nich má v životě svoji nezastupitelnou a zároveň rovnohodnotnou roli.

Islámský svět si ženu absolutně podmanil, a to až tak, že mnohá muslimka je pobouřená z představy, že i ona má stejnou cenu jako její mužský protějšek a když dojde k událostem, které ty zažité zvyklosti nabourávají, schvaluje, někdy i iniciuje krutost a bezpráví na „hříšnicích“.Ovšem marná sláva, setkávání islámské kultury s jinými kulturami je faktem, takže i některé muslimky začínají přemýšlet o svém poníženém postavení a začínají toužit se z něho vymanit. V článku https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/saudska-arabie-sestry-utekly-pred-nucenym-snatkem-zadost-o-azyl-kanada.A190814_125228_zahranicni_kha popisují jeden z vícera příběhů dvou mladých Arabek, kterým se v nouzi nejvyšší podařilo vzít roha. V příběhu píšou, že se tak stalo ve chvíli, kdy byly na dovolené, jejich rodina tušila, že holky mají něco za lubem a tak je pečlivě střežili a dokonce i zamykali v pokoji. Dívkám se únik podařil ve chvíli, kdy otec byl bezmocný na záchodě – jak výstižné i komické zároveň.

Takový Arab je vlastně nesmírně vytížený a uštvaný člověk, který musí každou vteřinu počítat s nějakou lstí žen ve svém okolí a musí tedy zodpovědně řešit čest své rodiny a starat se pomocí všech prostředků, které mu Korán dovoluje, o jejich poslušnost. A těch prostředků je opravdu dost – od řevu, přes bití, mlácení, nucený sňatek, až po rozsudek smrti. Těch starostí je tolik, že na nějakou zábavu týkající se tvoření a budování něčeho nového a zajímavého nemá chudák ani pomyšlení, takže tvořivou práci mu vykonávají námezdní síly, shodou okolností placené díky černému zlatu. A kde ropu nemají, tam mají neplacené síly svých porobených žen.

I arabské krajiny vyprodukovaly v minulosti nemálo obdivuhodného, ale pouze do vzniku islámu. Pak byla mužská tvořivost přeorientována na podmanění žen a následně udržení tohoto podmanění, které však odsává jejich tvořivý potenciál do úplného vyčerpání.

Přála bych všem muslimům, aby našli zalíbení v tvoření, v díle. Protože pokud toto objeví, jejich potřeba dusit své ženy už nebude tak nutkavá, budou mít totiž plnou hlavu představ, co všechno dokážou.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*