Mnozí po vítězství Trumpa začínají propadat panickému strachu

Mnozí po vítězství Trumpa začínají propadat panickému strachu

Doufám, že zvolení Donalda Trumpa změní zahraniční politiku USA. Mimochodem o změně zahraniční politiky mluvil Trump skoro neustále v předvolební debatách například na NBC News.

Je samozřejmé, že pokud dojde ke změně zahraniční politiky USA, tak se to nebude líbit zejména liberálním kruhům v České republice. Můžeme začít tím, jak reagovali moderátoři České televize na výsledky amerických prezidentských voleb. Byli v šoku. Nemohli uvěřit tomu, co se to v Americe stalo. Kdybyste si v televizi v tu chvíli vypnuli zvuk, tak byste nabyli dojmu, že zanedlouho bude konec světa. Tomuto se říká profesionalita v podání České televize.

Největší zklamání zažili pracovníci think-tanku Evropské hodnoty, které popadla panická hrůza z toho, že nevyhrála Clintonová, mnohými Američany přezdívaná Killary. „Evropským hodnotám“ samozřejmě vadí, že Trump je stejný realista jako Putin a oba dobře ví, že napětí mezi Ruskem a USA nikomu neprospěje. Clintonová se netajila ani tím, že by ráda vojensky intervenovala v zahraničí.
Nejvíce snad pobaví prohlášení think-tanku Evropských hodnot, které znělo takto: Tři urgentní úkoly pro českou vládu po zvolení Donalda Trumpa. „Evropské hodnoty“ v tomto prohlášení apelovaly na českou vládu, aby zvýšila výdaje na obranu pro případ vojenské agrese z ruské strany. Začínám si myslet, že pracovníci think-tanku Evropských hodnot by měli chodit na skupinové terapie.

Není pochyb, že Trumpovo vítězství změní Evropu. Ve Francii může úspět Marine Le Penová, v Rakousku Hofer a v Nizozemsku Wilders. Normální lidé chtějí změnu. Změnu, kterou nám zaručí realistické vnímání současné neradostné situace.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*