Mluvčí Kremlu označil snížení úvěrového ratingu Ruska agenturou S&P za neobjektivní.

Mluvčí Kremlu označil snížení úvěrového ratingu Ruska agenturou S&P za neobjektivní.

Rozhodnutí agentury S&P ke snížení úvěrového ratingu Ruska je politicky motivované a neodráží skutečnou ekonomickou situaci v Rusku, uvedl v úterý mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

„Takové rozhodnutí má málo co dočinění s ekonomikou, je neobjektivní a předem připravené. Je velice nepravděpodobné, že by společnost vzala v úvahu hodnocení, které odráží skutečnou situaci v zemi,“ řekl Peskov.

V pondělí, ratingová agentura Standart & Poor oznámila, že snížila ruský úvěrový rating  ze statusu „dobrý“ BBB- na „spekulativní“ BB+ s negativním výhledem.

standard-poors

Tento status hodnocení ukazuje, že se u země, nebo u společnosti očekává, že nebude schopna splácet svůj dluh. Jelikož agentura snížila rating Ruska do spekulativního pásma, je teď obecně nelegální, aby banky nakupovaly ruské dluhopisy.

V lednu, mezinárodní ratingová agentura Fitch Rating snížila rating Ruska z BBB na BBB- s odvoláním na pokles cen ropy a pokles hodnoty ruské měny. Další ratingová agentura Moody, snížila rating ruských vládních dluhopisů na Baa3 z Baa2 s možností dalšího snížení ratingu, s odvoláním na stejné důvody.

 

zdroj : http://sputniknews.com


Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*