Mladí Švédové trpí nedostatkem bytů, protože migranti je dostávají přednostně

Mladí Švédové trpí nedostatkem bytů, protože migranti je dostávají přednostně

Podle vládní studie zažívají mladí Švédové „alarmující“ těžkou dobu najít si ve své zemi domov, protože města upřednostňují především migranty.

Všech 290 švédských měst se zúčastnilo průzkumu s tím, že 130 z nich uvedlo, že upřednostňují nově příchozí před domorodými Švédy a pouze 12 měst uvedlo, že upřednostňuje mladé Švédy.„Tato čísla jsou nicméně stále alarmující a ukazují velmi napjatou situaci pro mladé lidi na trhu s bydlením,“ píše Švédská národní rada pro bydlení, stavebnictví a plánování Boverket.

Tento trend neznamená pro mladé Švédy nic dobrého, protože loňský počet preferenčních pobytů byl vyšší.

Většina švédských měst navíc nemůže držet krok s poptávkou po nových bytech; což způsobuje že musí působit mimo konveční praktiky, jak uvádí jedno z měst.

„Bytová situace pro nově příchozí je velmi obtížná,“ uvádí jedno z měst. „Lidé jsou využíváni „černým“ trhem, žijí v přeplněných domech a mnozí jsou nuceni měnit bydlení několikrát týdně, včetně rodin s dětmi.“

Pravděpodobně kvůli tomuto novému prostředí v nemovitostech, nájemní bytová výstavba je na vzestupu, zatímco stavba tradičních domovů klesá.

Boverket, který se také zaměřuje na ekonomické příležitosti, plánuje vyřešit problém s nedostatkem bydlení pro plánovaný příliv nově příchozích tím, že chce pro ně připravit bloky.

„Nedostatek bytů může vést k tomu, že obce nebudou moci využít příležitostí, které nabízí zvýšený počet nově příchozích,“ uvedl Boverket. „Jelikož většina nově příchozích je v produktivním věku, může to znamenat příležitosti pro růst a rozvoj, například pro obce se stárnoucím obyvatelstvem.“

„Nedostatek bydlení může vést ke ztrátě těchto příležitostí.“

 

(Ilustrační obrázek Foto: Hasse Holmberg/TT)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*