Mládežnické gangy migrantů přeměnily berlínskou oblast na hraniční no-go zónu

Mládežnické gangy migrantů přeměnily berlínskou oblast na hraniční no-go zónu

Oblast kolem metra Alexanderplatz v Berlíně se stala centrem pro násilí mládežnických gangů migrantů a drogy, přičemž policie ztratila nad místem kontrolu a okresní oblast požaduje další zdroje na boj proti bezpráví.    

Situace v okolí náměstí Alexanderplatz se rychle zhoršila v důsledku pokračujících bojů mezi rivalovými migrantskými gangy z Afghánistánu, Iráku, Sýrie a severní Afriky.

Místní vláda se rozhodla posílit policejní přítomnost v oblasti vybudováním nové policejní stanice a najmutím dvou sociálních pracovníků, aby mladé migranty povzbuzovali nepáchat trestné činy, ale někteří jsou k tomuto kroku skeptičtí, píše Berliner-Kurier.     

Plán levicové koaliční vlády je najmout dva sociální pracovníky, aby fungovali jako kontakty a starali se o mladě migranty během dne. Také se plánuje malá policejní stanice, která má být zřízena na staveništi poblíž stanice metra.

Někteří, jako konzervativní politik Křesťanské demokratické unie (CDU) Stefan Evers je méně optimistický ohledně účinnosti tohoto plánu. Evers, který je městským mluvčím CDU pro politiku rozvoje uvedl: „Nová policejní stanice a samotní pracovníci nevyřeší problémy na náměstí Alexanderplatz.“

Německo se doposud většinou dokázalo vyhnout nárůstu no-go zón, které nejsou ve velkých městech povoleny, ale nové trendy ukazují, že enklávy migrantů se v různých městech v celé zemi přesto vyskytují. V Severním Porýní-Vestfálsku policie tvrdí, že libanonské gangy způsobily, že některé čtvrti je takřka nemožné hlídat.

Začátkem tohoto roku ředitel německého policejního svazu Rainer Wendt varoval, že existuje skutečná možnost vytvoření no-go zón v zemi s tím, že pokud nebude kriminalita řádně řešena, země bude čelit nárůstu „bez-policejních zón v Německu“.

Wendt dodal, že rok 2017 „musí být rokem vymáhání zákona. A skutečně musí existovat důsledné vymáhání práva pro ty, kteří věří, že v Německu nemusí dodržovat zákony.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

2 Komentáře “Mládežnické gangy migrantů přeměnily berlínskou oblast na hraniční no-go zónu

  • Bohužel Němci nic nesmí proti tomu dělat.Německo je stále okupované a to až do 2099.Režimy USA a Británie nedovolí nic co by bylo v prospěch Němců a Německa.Kdo se proti migrantům a jejich teroru ozve,tak ho policie brutálně zklidní.Když se přivandrovalci vytváří zločinecké gheta a policie se tam bojí,tak at jsou povoláni vojáci.Jenomže to by bylo proti vůli toho,kdo celý tenhle zločinný bordel řídí.Proto jsou vojáci posíláni k hranicím Ruska.

  • Němci už mají to co vůdkyně Merkel chtěla a oni jen tupě zírají a nic nedělají. Asi je to pro tento hrozný národ karma, kterou si musí projít,..

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*