Mistr si udělal nádherný scénář ke svému poslednímu vystoupení

Mistr si udělal nádherný scénář ke svému poslednímu vystoupení

O tom, jaký má být pohřeb, dávno rozhodl sám Karel Gott a jeho žena to věděla nejlíp! Hádat se proto už nemusíte, je to nedůstojné! Rodina to vyřešila za všechny ❤

Dnes Mistr potvrdil, že byl na své poslední vystoupení opravdu, jako vždy, precizně připraven. Vybral si jaký bude obřad, měl přání mít zádušní mši, dozvěděli jsme se, že byl pokřtěn, četl a nechal si číst žalmy z Bible.Oslovil známé, některé osobně, jiné až prostřednictvím své ženy, které chtěl, aby mu promluvili nebo zapěli na jeho posledním vystoupení. Dokonce volil i hudbu, která měla zaznít.

Pečlivě si také vybral hosty, které chtěl pozvat a jeho žena tento akt zrealizovala.

Mistr nenechával nikdy nic náhodě, ale také nenechával za sebe rozhodovat druhé! Byl to umělec a profesionál každým coulem.

Nenechal by se vláčet na lafetě, ani by se nechtěl loučit jen v úzkém kruhu nejbližších. Byl zvyklý na světla reflektorů, na kamery, na pozornost lidí a s pokorou přijímal svou slávu.

Byl šťastný, když mohl slyšet potlesk, sám to říkával. Byl šťastný, když mohl pobýt v dobré společnosti přátel a nebránil se setkáním s větším množstvím obyčejných lidí. Sám v srdci, totiž, obyčejný zůstal.

Mistr si udělal nádherný scénář ke svému poslednímu vystoupení, které bylo důstojným zakončením jeho dlouhé umělecké kariéry.

Určitě by si nepřál, aby kdokoli kritizoval jeho vystupující, hosty nebo snad celý církevní obřad. Tak toho už nechte, je to nedůstojné! Karel Gott chtěl spojovat!

Na nevyžádané rady a hloupou kritiku by zřejmě odpověděl jednoduše jednou ze svých písní:

„Zůstanu svůj, a tónům stále náležím.
Zůstanu svůj, na tom mi nejvíc záleží.
Zůstanu svůj, ať různé vládly styly (a vlády byly)
Zůstanu svůj, mé písně nešidily.
Zůstanu svůj, a o nic víc mi neběží“

Čest jeho památce a S pánem Bohem, Mistře! Děkujeme Vám! Odpočívejte v pokoji!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*