Místopředseda vládní strany: Soros vede „čelní útok“ na Maďarsko

Místopředseda vládní strany: Soros vede „čelní útok“ na Maďarsko

Maďarsko čelí čelnímu útoku amerického finančníka George Sorose, prohlásil místopředseda vládnoucí maďarské strany Fidesz poté, co miliardář vydal prohlášení, podle něhož maďarská vláda „lže“ o jeho agendě.    

Místopředseda Fidesz Gergely Gulyas odmítl tvrzení Sorose, že jeho vláda šíří desinformace a popírá, že by to vyvolávalo proti-muslimské nálady a osvojovalo antisemitské stereotypy. Místo toho Gulyas obvinil Sorose, že útočí na jeho zemi prostřednictvím svých nevládních organizací a byrokratů EU a využívá je k prosazování své pro-migrační agendy.

„To, co Soros píše o imigraci obecně, je pro-imigrační postoj, který je otevřen v souvislosti s jeho pohrdáním vůči národnímu státu,“ citovala Gulyase tisková agentura Reuters. „Rozhodnutí učiněno v Bruselu toto odráží v oblasti přistěhovalecké politiky.“„Dny před nedávným rozhodnutím o přistěhovalectví v Evropském parlamentu, Soros se setkal se zpravodajem na toto téma a s pěti různými komisaři EU. Nejsem kospirační teoretik, ale to ukazuje nějaké stopy.“

George Soros vydal v pondělí prohlášení v reakci na sedm obvinění, které proti němu vznesla maďarská vláda ve svém Národním konzultačním průzkumu o „Sorosově plánu“. Prohlášení se pokusilo nabídnout vyvrácení těchto tvrzení, například, že Soros chce každoročně přesídlit 1 milión uprchlíků v Evropě. Prohlášení odporovalo, že v roce 2016 Soros uznal, že se okolnosti změnily a že by EU měla „závazkem připustit jen 300 000 uprchlíků ročně.“

Prohlášení také odmítlo tvrzení, že Soros chce podkopat evropskou kulturu, zahájit útoky na země, které nechtějí imigraci a vyzývá k tomu, aby migranti dostávali snížené tresty za své zločiny a označilo je za lži.

Konzervativní maďarská vláda, vedená předsedou vlády Viktorem Orbánem, veřejně vyjadřuje své opovržení nad Sorosem a jeho politickými aktivitami a obviňuje jej z podkopávání evropských hranic a hodnot tím, že pomáhá usnadnit příliv uprchlíků a žadatelů o azyl ze Středního východu a Afriky. V květnu Soros obvinil Maďarsko, že je „mafiánským státem“, což premiér Orbán považoval za „vyhlášení války“.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu George Soros Foto: AP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Místopředseda vládní strany: Soros vede „čelní útok“ na Maďarsko

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*