Místopředseda FEDU varuje : Vaše banka vám zabaví peníze na rekapitalizaci

Místopředseda FEDU varuje : Vaše banka vám zabaví peníze na rekapitalizaci

Na vrcholu finanční krize v roce 2008 americká vláda donutila největší banky některých zemí, aby použili částku ze záchranných fondů ve výši miliard dolarů, aby se odvrátili bankrotu. Tento krok byl navržen tak, aby udržel finanční instituce nad vodou a také aby byla udržena důvěra u amerických spotřebitelů, kteří by nadále utráceli. Výsledkem bylo, že v posledních několika letech dosáhly akciové trhy rekordních výší tím, že se Američané nadále zadlužují kupováním nemovitostí, vozidel, investicí do vzdělání a spotřebního zboží, jako kdyby finanční krize nikdy nenastala.

Ale domnělé oživení není vše co vládní úředníci a vlivní finanční vůdci učinili.

Poslední komentáře vydané místopředsedou Federálního rezervního systému (FED) Stanleyem Fisherem naznačují, že nejen že se světové i domácí ekonomiky stále potýkají s obtížemi, ale americká vláda sama připravuje krizové plány v očekávání další rozsáhlé ekonomické události.

banka zavrena

Avšak tentokrát, podle Fishera, vláda nebude zachraňovat finanční instituce v případě potřeby hotovosti. Místo toho, se krachující banky obrátí přímo na jejich nezajištěné věřitele, když budou potřebovat peníze.

Recese, která začala ve Spojených státech v prosinci 2007, skončila v červnu 2009, ale velká recese je skoro celosvětový fenomén, s jejichž následky nadále bojuje mnoho rozvinutých ekonomik. Její hloubka a šířka zřejmě změnila ekonomické prostředí v mnoha ohledech.

Vezměme si jako příklad Kypr. Když se kyperský bankovní systém zhroutil v roce 2013 kvůli neschopnosti splácet své dluhy, vláda donutila banky, aby tento dluh pokryli. To vedlo k tomu, že banky násilně zabavily prostředky svých klientů, aby své dluhy zaplatily.

Podle místopředsedy FEDU americká vláda nyní navrhuje podobná pravidla, ve stopách Evropy a Japonska, kteří již podobná opatření připravili.

Pointa je, že finanční, hospodářští a měnoví politici ve Spojených státech se obávají, že další krize, možná ještě horší, než ta, kterou jsme viděli v roce 2008, nastane ve velmi blízké budoucnosti. V opačném případě, proč by jinak přijímali taková drastická opatření a nutili vkladatele bank, aby působili jako nárazník pro své finanční instituce?

Ale tentokrát to nebude vláda, která banky přímo zafinancuje. Místo toho, pokud máte účet v bance, jste nezajištěný věřitel pro tuto instituci, stejně jako byli lidé na Kypru. A když se banka ocitne pod tlakem kvůli neschopnosti pokrýt své dluhy, jste to vy, kteří se stanou mechanismem finanční pomoci.

Není těžké si představit, jak bude v příštím kole tento scénář vypadat.

Při prvním náznaku další krize nastane panika, při které bude krize v roce 2008 vypadat jako piknik.

Za prvé, akciové trhy budou masově prodávat akcie po celém světě. To povede k problémům s likviditou významných finančních institucí po celé zemi. Jakmile bankám dojdou finance na pokrytí svého existujícího dluhu ve výši desítek miliard dolarů, obrátí se k novým postupům popsaným Stanleyem Fisherem.

To znamená, že se jednou ráno můžete vzbudit a zjistit, že deset nebo dvacet procent peněz z vašeho účtu bylo přeměněno na dlouhodobý dluh (jako obligace) s příslibem, že banka vám je zaplatí později. S největší pravděpodobností banky také omezí výběry z automatů a pravděpodobně zavřou dveře před svými zákazníky.

To samozřejmě povede ke stejným událostem, jako jsme nedávno viděli ve Fergusonu. Nepokoje a rabování se rozšíří do všech větších měst po celé zemi.

A i když se to může zdát, jako nemožně představitelný scénář v dnešní mírové a stabilní Americe a Evropě, tak americká armáda a US Department of Homeland Security si to nemyslí. Posledních několik let cvičí válečné hry a simulují scénáře ekonomického kolapsu a hromadí vše, včetně obrněných vozidel s výbavou proti nepokojům v rámci příprav na občanské nepokoje, které by vypukly od pobřeží k pobřeží.


Tess Pennington, autor The Prepper’s Blueprintu, varuje, že když taková krize nastane a lidé ztratí vše co mají, „lidský hněv ovládne jejich činnosti a myšlenky.“ Lidé se budou zlostně obracet proti sobě a proti své vládě. „Oni se vzepřou vládě, protože vláda je ta, která jim vzala jejich svobody a práva.“

Vlády to ví a mají již připravené významné pohotovostní plány proti takovým akcím. Až se to stane, bude pro ty, kteří nebyli dostatečně prozíraví nato, aby se připravili, již příliš pozdě.

  • Máte extra hotovost pro případ, že budou banky odstaveny?
  • Máte již další prostředky na výměnu, jako je zlato nebo stříbro pro případ, že vaše finanční prostředky se stanou nedostupné?
  • Máte nouzovou potravinovou zásobu pro případ, že bankovní obchodní systémy zkolabují a obchody s potravinami nebudou schopné zpracovávat transakce?
  • Jste připraveni se zabarikádovat, abyste zabránili rabování a násilí, které se bude dít ve vašem okolí?
  • Jste připraveni se bránit v případě, že se násilí dostane až k vašim dveřím ?

Nyní je čas se připravit. Vláda již je. Měli byste také.

zdroj : http://www.activistpost.com, http://www.federalreserve.gov, www.shtfplan.com, http://www.shtfplan.com, www.shtfplan.com, http://www.amazon.com, http://readynutrition.com,

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Místopředseda FEDU varuje : Vaše banka vám zabaví peníze na rekapitalizaci

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*