Místní Francouzi zděšení tím, jak se městské centrum stává „lovištěm“ sexuálních predátorů a gangů „mladých mužů“.

Místní Francouzi zděšení tím, jak se městské centrum stává „lovištěm“ sexuálních predátorů a gangů „mladých mužů“.

Podle zpráv potulující se gangy „mladých mužů“ terorizují francouzské ženy a obchodníky v centru Brestu.

Dívky se pravidelně stávají terčem skupin sexuálních predátorů v historickém přístavním městě, které se nachází v regionu Bretaň ve Francii.

Místní říkají, že centrum města se stává „lovištěm“ v odpoledních hodinách, kdy končí školy a agresivní mladí muži se shromáždí v oblasti Rue Jean-Jaurès, oblíbené ulice pro nákupy.

„Mezi pouličním obtěžováním a fyzickými útoky neváhají napadat mladé dívky, dotýkají se jejich hrudi a hýždí. Šokované oběti pravidelně hledají útočiště v okolních podnicích,“ píše Ouest France.Minulý týden se 16letá dívka za bílého dne ubránila sexuálnímu útočníkovi.

Jedna prodavačka se slzami v očích líčila, jak musela zasáhnout, když skupina mužů obklopila mladou dívku poblíž jejího obchodu.

„Kolem čtvrté odpoledne jsem na ulici viděla, jak se k mladé dívce přiblížil gang a proti její vůli ji chytil kolem pasu. Jeden z nich si všiml, že se dívám, a nařídil mi, abych se podívala dolů,“ vysvětlila deníku Le Telegramme. Vstala jsem a on se ke mně rozběhl. Stáli jsme tváří v tvář. Měl vypoulené oči jako blbec. Myslela jsem, že nadešel můj čas.“

„Za devět let v téhle branži jsem tohle nikdy nezažila. Je mi 40 let. Narodila jsem se v oblíbené čtvrti Brestu. Naučila jsem se být respektována. Ale to, co dnes zažíváme, je nepředstavitelné.“

Jiní majitelé podniků a dělníci sdíleli podobné příběhy o bezuzdných sexuálních útocích, loupežích, násilí a výhrůžkách smrtí, ale tvrdí, že policie je přetížená.

„Pouliční obtěžování je každodenní,“ řekl jiný místní. „Jednoho dne je to puberťačka, která má utrženou tašku. Druhý den zaměstnankyně podniku, které někdo plivne do tváře nebo které „podřízne hrdlo“. Chodíme do práce s hrůzou v žaludku.“

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*