Ministři Metnar a Petříček jsou zbytečným luxusem. Plnit pokyny USA a EU dokážou i levnější úředníčci. Možná by stačil jen překladatel

Ministři Metnar a Petříček jsou zbytečným luxusem. Plnit pokyny USA a EU dokážou i levnější úředníčci. Možná by stačil jen překladatel

Ministr obrany Lubomír Metnar v rozhovoru pro Právo řekl, že když z Afghánistánu odejdou Američané, tak my taky. Přitom ještě nedávno jsme ze všech stran slyšeli, jak v Afghánistánu chráníme i ČR. Tak jak to je? Chráníme tam zájmy naše, nebo zájmy geopolitické, vojenskoprůmyslové či těžební USA. Svým prohlášením tak pan ministr dost podpořil další spekulace o našem vazalství vůči velkým bratrům ze západu. Já bych to ani neprotahoval a rovnou objednal spoje z Afghánistánu do Venezuely.

V nedávném komentáři jsem se rozepsal o „rebelském“ (slovy Bakalova Respektu) ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi, který je až takovým rebelem, že navzdory skutečným zájmům ČR se, alespoň jak to poslední dobou vidím, snaží prosadit prakticky všechno, co k němu zavane z Bruselu. Podobným případem bude zřejmě i další ministr – tentokrát obrany – Lubomír Metnar.

Stačí umět číst a poslouchat/kopírovat USA? Já to teda beru, šéfe

V pátek jsem na České televizi sledoval jeho tiskovou konferenci a musím konstatovat, že můj pocit z pana ministra obrany byl tristní. Chápu, že mluvit spatra není žádný med a že většina politiků své projevy, často napsané někým jiným, čte. U pana Metnara mě ale zrovna toto praštilo přes oči tak jak dlouho u nikoho jiného ne.



Měl jsem z něj pocit, že by bez papíru nezvládl jedinou větu. A vzhledem k nezáživnému projevu, u něhož jsem měl pocit, že občas možná ani neví, co mu tam náměstci, poradci nebo kdo další sepsali, bych příště raději pozval na reprodukci textu raději Aloise Švehlíka nebo Miroslava Donutila.

To nestačí napsat si stěžejní body, o nichž chci mluvit? Případně, pokud chci něco citovat konkrétně, tak číst jen určité pasáže?

Proč se zdržujeme? Z Afghánistánu objednejme spoj rovnou do Venezuely

Korunu tomu všemu pak ministr obrany Metnar nasadil v sobotu, kdy vyšel na Novinkách jeho rozhovor pro Právo, v němž mimo jiné uvedl: „Pokud dopadne dobře politické jednání a povede k vnitropolitické stabilitě Afghánistánu, tak by se bezpečnostní situace nemusela zhoršit. Pokud dojde ke změnám a dojde třeba ke snížení počtu nebo ke stažení amerických vojáků, tak my na to budeme adekvátně reagovat. Pokud z Afghánistánu odejdou Američané, odejdeme také.“

Což o to, já osobně jsem proti českému vazalství v rámci válečných – pardon obranných – intervencí po celém světě. Ale pokud mě paměť neklame, ministr tento můj názor ještě před několika měsíci nesdílel. Takže najednou můžeme Afghánistán opustit a neriskujeme naše bezpečí? Pokud Američani písknou, tak Metnar zavelí „abfahrt“? To tam můžu jít ministrovat já, nebo tam můžeme delegovat jen jednoho překladatele (víme, jak na tom občas naši politici jsou s cizími jazyky), který našim vždy jen přeloží pokyny.

A propos, pane Metnare… Vojákům ještě prázdniny neslibujte, protože by se taky mohlo stát, že je třeba z Afghánistánu budete muset přeposlat rovnou do Venezuely.




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Ministři Metnar a Petříček jsou zbytečným luxusem. Plnit pokyny USA a EU dokážou i levnější úředníčci. Možná by stačil jen překladatel

  • Naše armáda je tu jen na to, aby mohly probíhat v režimu utajení miliardové obchody. Jiné opodstatnění nemá. Těch pár „profesionálních“ vojáků by nic nezmohlo v případě napadení státu. Zálohy, které absolvovaly vojenskou službu jsou již v důchodovém věku.
    Takže armádu potřebují USA, aby mohly dodávat zbraně a nutit nás za ně utrácet. Pak jí potřebují jako pokusné králíky do svých válečných her. Vzpomeňte na naše chemiky v Kuvajtu, kteří se vrátili se záhadnou nemocí. Šlo o to, zda dokáží nové bojové prostředky odhalit. Neodhalili nic a posloužili zájmům USA.
    Přestaňme už konečně papouškovat vše, co v USA plácnou. Nejsou vševědoucí ani všemohoucí.
    My, kdo pamatujeme tupé papouškování toho, co řekli v Sovětském svazu, vidíme, že se v naší mentalitě nic nemění. Potřebujeme někoho, komu budeme podlézat? Nepotřebujeme a jsme schopni žít bez USA, bez Byrokratické unie (EU) i bez NATO. To potřebují jen loutky a bílí koně Západu.
    Buďme suverénní, nebojme se odporovat. USA si netroufnou nás bombardovat jako Jugoslávii. Pokud sami nezačneme válku ve střední Evropě, do které se nás snaží natlačit, válčit se tu nebude.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*